Sausį – pirmoji gaisro auka

Asociatyvi nuotr.

Sekmadienį gyvenamajame būste Veiviržėnuose įsiplieskęs gaisras pražudė veiviržėniškį. Tai pirmoji gaisro auka ne tik rajone, bet ir Klaipėdos apskrityje šiais metais. Sausio mėnesį gyvenamajame sektoriuje įsiplieskė 5 gaisrai.


Sekmadienio popietę ugniagesiams buvo pranešta apie gaisrą Veiviržėnų miestelyje, Laisvės gatvėje. Vienaukštis medinis pastatas priklauso dviem šeimininkams. Vienoje dalyje įkurta dėvėtų rūbų parduotuvė, kitoje – gyvenamasis būstas, kurio šeimininkas turėjo priklausomybių. „Pas jį lankėsi ugniagesiai su socialine darbuotoja. Pareigūnai kalbėjosi su gyventoju, kad nerūkytų namuose, nes gali kilti gaisras. Pernai buvo pasiūlyta sumontuoti dūmų detektorių, tačiau vyriškis griežtai atsisakė. Spėjama, kad gaisras įsiplieskė dėl neatsargaus rūkymo, pirma uždusus gyventojui“, – kalbėjo rajono Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Stanislovas Virbauskas.
Per kelias minutes pirmieji atskubėję veiviržėniškiai ugniagesiai pamatė pro langus besiveržiančias liepsnas. Šias apmalšinę ir patekę į vidų rado apdegusį vyriškio kūną (g. 1959 m.). Aplinkiniai neslėpė, kad čia dažnai buvo girtaujama. Gaisrą gesino 4 gaisriniai automobiliai ir jį įveikė per pusantros valandos. Nuardytas stogas, išdegė kambariai, sulietos parduotuvės patalpos. Tačiau ugniagesiams pavyko išsaugoti šalia šio namo buvusius pastatus.
Sausio mėnesį rajone, gyvenamajame sektoriuje, kilo 5 gaisrai. „Vidutiniškai per metus įsiplieskia 50 gaisrų“, – palygino Gargždų PGT vyriausiasis specia­listas Arūnas Armalis.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 2022 m. Lietuvoje kilo 8 410 gaisrų, juose žuvo 72 žmonės, o 165 gyventojai patyrė traumų. Palyginti su 2021 m., kai kilo 8 333 gaisrai, kuriuose žuvo 94 gyventojai, pernai gaisrų kilo 0,9 proc. daugiau, tačiau juose žuvo 22 gyventojais, arba 23,4 proc., mažiau.

Gaisrų statistika liudija, kad kaimiškose vietovėse gaisruose žūsta daugiau žmonių nei miestuose. 5-erių metų duomenimis, miesteliuose ir kaimo vietovėse gaisruose žuvusių žmonių vidurkis – 58 gyventojai, t. y. 1,8 karto daugiau nei miestuose. 2022 m. miestuose žuvo 24 gyventojai (33 proc. žuvusiųjų), o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 48 (67 proc.), tai yra 2 kartus daugiau nei miestuose.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių