• 29 rugsėjo, 2021
|

Sausį taip pat nuotolinis mokymas

Grįžę po atostogų 1–12 kl. mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, kaip kad buvo numatyta gruodžio 16 d. Vyriausybės nutarime. Tačiau tais atvejais, kai mokinių tėvai (globėjai) darbo funkcijas privalo atlikti darbo vietoje, negali pasiimti nedarbingumo pažymėjimo ir negali užtikrinti vaikų priežiūros namuose, mokyklos galės užtikrinti vaiko priežiūrą įstaigoje.

Tokiu būdu siekiama, kad būtų užtikrintos saugios sąlygos vaikams, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą ir negali likti vieni namuose, kol jų tėvai dirba svarbius darbus valdydami epidemiologinę situaciją – yra medikai, slaugytojai, pareigūnai. Arba dirba tokius darbus, kurių taip pat negalima atlikti nuotoliniu būdu ir nėra galimybės gauti nedarbingumo pažymėjimo.

Švietimo įstaigos ugdymą ir veiklas pradinukams organizuos užtikrindamos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Tačiau reikia suprasti, kad vaikai mokykloje taip pat nebus ugdomi kontaktiniu būdu: kaip ir pavasarį, bus sudarytos sąlygos klasėje prisijungti prie nuotolinio mokymo pamokų, kurias ves klasės ar dėstomų dalykų mokytojai. Mokyklos ieškos galimybių, kad esantiems klasėje vaikams padėtų mokytojų padėjėjai, bibliotekininkai bei kiti darbuotojai.

Mokyklos norinčiųjų, kad jų vaikai būtų prižiūrimi ugdymo įstaigoje, jei reikės, galės paprašyti pateikti dokumentus, įrodančius paslaugos būtinumą.

Kaip ir iki šiol, įprastu būdu dirbs specialiosios mokyklos ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosios klasės. Taip pat veiks ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios įstaigos, tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rekomenduoja į jas vaikus vesti tik tiems tėvams, kurie neturi galimybių prižiūrėti vaikų namuose.

Nuotolinis mokymas, Vyriausybės sprendimu, tęsis iki sausio 31 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių