Seimas įteisino baudas už viešąsias paslaugas teikiančių asmenų pažeminimą

Seimas nustatė administracinę atsakomybę už viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo pažeminimą.

„Įžeidus ir agresyvus elgesys su paramedikais ar kitais viešąsias paslaugas teikiančiais asmenimis, deja, yra įsisenėjusi ir sisteminė problema. Mano įsitikinimu, turime kurti tokią teisinę aplinką, kuri padėtų ugdyti pagarbą ir aiškiai parodytų, kokio elgesio valstybė netoleruoja“, – pernai gruodį pristatydamaAdministracinių nusižengimų kodekso pataisas sakėSeimo PirmininkėViktorija Čmilytė-Nielsen.

Pasak parlamento vadovės, pakeitimai yra aktualūs svarbių profesijų atstovams, pavyzdžiui, skubiosios medicinos pagalbos specialistams, kuriems atvykus į iškvietimą, turėtų būti sudarytos visos sąlygos, greitai ir efektyviai teikti pagalbą: „Tai liudija ir patys specialistai, dabar neretai atvykę į iškvietimą, jie pirmiausia turi apsiginti nuo agresyvių pacientų ar jų artimųjų. Į panašias situacijas patenka ir kitose srityse viešąsias paslaugas teikiantys asmenys, pavyzdžiui socialiniai darbuotojai ir kiti.“

Kodekse įtvirtinta, kad fizinio asmens, kuris pagal nustatytus reikalavimus paslaugų gavėjui teikia socialines, švietimo, sveikatos priežiūros, kultūros ir (ar) kitas valstybės ar savivaldybių garantuojamas ir visuomenės nariams vienodai prieinamas paslaugas, garbės ir orumo pažeminimas, reiškiamas raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu, užtraukia baudą nuo penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų.

Taip pat nustatyta, kad tais atvejais, kai pažeminami viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbė ir orumas, administracinių nusižengimų teiseną pradės, tyrimą atliks ir protokolus surašys policijos pareigūnai, kurie šiuo metu visa tai daro, analogiškose situacijose, dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo,ir savivaldybių administracijų pareigūnai – atsižvelgiant į tai, kad daugiausia viešųjų paslaugų teikėjų yra sveikatos priežiūros, socialines, švietimo ir kitas paslaugas teikiančios įstaigos, kurių savininkės arba dalininkės yra savivaldybės, taip pat į tai, kad pagal Vietos savivaldos įstatymo nuostatas, savivaldybės administruoja ir užtikrina viešųjų paslaugų teikimą savivaldybės gyventojams.

Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms(projektasNr. XIVP-2270(2)pritarė105, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė 3 Seimo nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių