Šiais metais Žuvininkystės tarnyba planuoja išveisti ir į Lietuvos vandenis išleisti apie 8 mln. įvairių žuvų

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas lankėsi Žuvininkystės tarnybos Rytų regiono žuvivaisos skyriaus Žeimenos ir Ignalinos padaliniuose, kurių specialistai kasmet išveisia, paaugina ir į Lietuvos vandenis paleidžia tūkstančius lašišų, šlakių, seliavų, auksinių karosų ir lydekų.

Žemės ūkio ministras K. Navickas domėjosi žuvivaisos padalinių veikla, žuvų išteklių atkūrimo darbais, veisiamų žuvų rūšių specifika.

„Padaliniuose atliekamas reikalingas darbas – kasmet upės ir ežerai praturtinami įvairių rušių žuvimis, taip pat ir retomis. Tačiau spręsdami gamtos išsaugojimo užduotis neturime pamiršti, kad tai turi būti daroma kuo efektyviau – valstybės turtas valdomas ir naudojamas racionaliai“, ‒ teigia žemės ūkio ministras.

Aplankytuose padaliniuose – Ignalinoje veisiamos seliavos ir auksiniai karosai, o Žeimenos padalinyje – vienintelėje Lietuvoje – lašišos ir šlakiai.

Kiekvienais metais Lietuvos upes, ežerus ir tvenkinius papildo milijonai įvairių rūšių žuvų. Tarp jų – saugomos, retos ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos žuvys, kurios daugiau kaip kelis dešimtmečius dirbtinai veisiamos ir paauginamos Žuvininkystės tarnybos Pietų, Rytų ir Vakarų regionų žuvivaisos skyriuose: Simne, Laukystoje, Šilavote, Trakų Vokėje, Žeimenoje, Ignalinoje ir Rusnėje. 2021 m. šios tarnybos padaliniai į Lietuvos vandenis išleido daugiau kaip 11 mln. žuvų, daugiausia – lydekų, vėgėlių, sterkų, lašišų ir šlakių.

Žuvininkystės tarnyba atsakinga už 20 rūšių žuvų – šlakių, lašišų, upėtakių, kiršlių, sykų, šamų, aštriašnipių eršketų, skersnukių, ūsorių, sterkų, lydekų, lynų, vėgėlių, ungurių ir kitų žuvų bei 1 vėžių rūšies išteklių atkūrimą ir gausinimą.

Nuo 2010 m. į šalies vandens telkinius įveista daugiau kaip 128 mln. įvairių paaugintų žuvų jauniklių.

Šiais metais Žuvininkystės tarnyba planuoja į šalies vandenis išleisti apie 8 mln. įvairių rūšių žuvų.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių