Sielą apimantis atgimimo džiaugsmas

Anksti prasidėjęs pavasaris džiugina šviesa ir saulės spinduliais. Ypač šviesu dėl artėjančių šv. Velykų – atgimimo, gamtos pabudimo ir pavasario šventės. Ji žmoniją pripildys paprasčiausių, tačiau būtiniausių dalykų – pakilios nuotaikos, šilumos, teigiamos emocijos ir jautrumo.


Šv. Velykų šventė laikui bėgant įtraukė papročius bei tradicijas, kurios yra galbūt senesnės nei pati krikščionybė, ir susiliejo tarpusavyje. Įvairios tautos atrado daug ir be galo skirtingų kiaušinio simbolikos aiškinimų ir jo sąsajos su šv. Velykomis teorijų. Kuri kilmė yra arčiausiai tiesos? Turbūt ta, kuri talpina didžiausią stebuklą ir vis dėlto lieka neįminta…
Pavasarį kaip niekada norisi puoštis, dalintis spalvomis ir žiniomis – juk mokydami kitus mokomės patys! LPKTS Klaipėdos r. filialas neseniai pakvietė šv. Velykoms neabejingus į proginius mokymus „Kitokie Velykų margučiai“. Ačiū tremtinei Marytei Jašmontienei! Ji mokė vilna apvelti kiaušinius, noriai dalijosi vėlimo technikos subtilybėmis ir teigė, kad ši kiaušinių puošyba lengvai įsisavinama, gerai įsimenama. Dalyvavusieji džiaugėsi kūrybos-mokymų rezultatais, paslėpusiais kiaušinį po švelnios vilnos gausia spalvų gama. Velti kiaušiniai žavėjo dailumu, praktiškumu ir galimybe tęsti puošimo procesą namuose – dabinti saulei besišypsančias beržų šakeles velykinio stalo vazose. Juokavome sakydami, kad mus kvapnia arbata vaišina „pavasariniai kiškiai“. Malonios akimirkos kartu ir bendrystė kuriant grožį buvo vertingiausia dovana kiekvienam dalyvavusiam.
Šv. Velykos yra šventė, kuri nepaiso sunkumų ar nerimo – ji ateina ir visa pakeičia į šviesą, į dvasios ramybę, į bendrumą. Jose visi susijungiame, nepaisydami nuotolių ir nuomonių. Tik įsileiskime jas į širdį! Sveikiname ,,Bangos“ skaitytojus artėjančių šv. Velykų proga. Linkime kūrybinės drąsos ruošiantis šventėms, o joms pasibaigus – aiškaus džiaugsmo, tobulos saulės ir šilumos, prasmingų idėjų ir sėkmingų pokyčių. Atgimkime absoliučiam grožiui.

Emilija UKTVERIENĖ
LPKTS Klaipėdos r. filialo narė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių