Šienapjūtė prasidėjo anksčiau

Praėjusią savaitę rajone prasidėjusi šienapjūtė įsibėgėja. Šiemet ūkininkai savaite anksčiau nei įprastai pradėjo ruošti pašarus. Džiaugdamiesi vešlia žole, geru oru gyvulių augintojai neabejoja, kad šie žiemos sočiai.

„Kuo anksčiau pradedi šienauti žolę, tuo ji baltymingesnė, pašaras kokybiškesnis“, – akcentavo ūkininkė Irena Lachaj iš Kapstatų kaimo. Praėjusią savaitę šiame ūkyje buvo gaminamas šienainis – apvytinta žolė vyniojama į plėvelę. Reikia pagaminti 2 tūkstančius šienainio ritinių, o jau turėjo 400. Šią savaitę džiovinamas šienas.

Šilėnų kaimo ūkininkė Vaidutė Leonauskienė pirmadienį džiaugėsi, kad šienapjūtę baigė. „Gegužės 20 dieną pradėję šienauti planuotame plote nupjovėme pirmąją žolę ir vyniojome į ritinius. Žolė gerai užderėjo – turime apie 600 ritinių. Mūsų ūkyje auginamiems 150 galvijų reikia apie pustrečio tūkstančio ritinių šienainio. Pievas visada šienaujame du kartus – užaugs atolas, mišiniai ir pakankamai pasigaminsime pašaro“, – kalbėjo ūkininkė. Ji pridūrė, kad melžiamų karvių bandos nemažinanti, nors ateitis neprognozuojama.

Peskojų kaimo ūkininkas Manfredas Skroblys šienainį 90 melžiamų karvių paruošė per 4 dienas. „Per šienapjūtę kooperuojamės keli ūkininkai su savo technika, padėdami vienas kitam, greitai įveikiame šį darbymetį, – kalbėjo M. Skroblys. – Pašarą ruošiu tranšėjose, todėl jis gaminamas sparčiai.“

Pirmosios žolės šienainiu lepins veršelius ir melžiamas karves, kurių ūkyje nesumažėjo ir kritus pieno supirkimo kainoms. „Nenuostolingai dirbame, gyvulių neskriaudžiame, tik einamiesiems remontams pinigus taupome“, – sakė ūkininkas.

Sūnaus Algirdo auginamiesiems 180 mėsinių galvijų šienainio pagamins iš atolo ir mišinių.

Kretingalės kooperatinės žemės ūkio bendrovės vadovas Gerardas Liorenšaitis teigė, jog kokybišką pašarą galima ruošti iki pat Joninių. Kretingališkiams, laikantiems 660 galvijų, iš kurių 360 melžiamos karvės, reikia 3 tūkstančių tonų šienainio. Apvytinta žolė vežama tiesiai į tranšėją. Dar reikės paruošti apie 450 tonų šieno. Pasak G. Liorenšaičio, šiemet žolė vešli, šienapjūtė prasidėjo savaite anksčiau nei įprastai. „Viską paruošime iš pirmosios žolės, o antroji bus sėkloms“, – sakė jis.

Melžiamų karvių skaičiaus kretingališkiai taip pat nesumažino, nors dėl kritusių pieno supirkimo kainų pernai patyrė 132 tūkst. eurų nuostolį. Kretingalės KŽŪB yra kooperatyvo „Pienas LT“ narė, investavusi nemažai pinigų. Taigi laukia rudenį pradėsiančios veikti pieno perdirbimo gamyklos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių