Šienpjoviai kviečia į čempionatą ir pažintinį Mažosios Lietuvos maršrutą

Jau šį savaitgalį šienavimo dalgiu entuziastai kviečia prisiminti senąjį amatą Rupkalvių kaime, Šilutės rajone vykstančiame Nacionaliniame šienpjovių čempionate. Į jį kviečiami ne tik šienpjoviai, bet ir kelionių po Lietuvą entuziastai.


Patirties neturintieji galės prisijungti prie šienavimo mokyklos ar pradedančiųjų varžybų, o juos palaikantieji – prie senųjų Nemuno deltos pievininkų žaidimų. Pakeliui į čempionatą ar iš jo bus galima aplankyti išskirtinius Mažosios Lietuvos maršruto objektus.
„Nesvarbu, ar dalgiu mosuojate nuolat, ar jį buvote paėmę tik vaikystėje, o gal dar tik apie tai svajojate, čempionate rasite jums smagių veiklų. Registruokite draugų, kolegų komandą arba tik save, rinkitės varžybas pagal savo galimybes ir interesus. Jei varžytis nenorite, atvykite pasigrožėti žolę meistriškai guldančiais šienpjoviais bekraštėse Nemuno deltos pievose. Ketiname registruoti net du Lietuvos rekordus!“ – šypsosi Nacionalinio šienavimo čempionato iniciatorius, gamtininkas Žymantas Morkvėnas.
„Čempionatą atidarysime senovinėmis šienapjūtės dainomis. Gera ir gražu girdėti dainomis skambančias pievas, juk kada paskutinį kartą galėjome tai išvysti gyvai, o ne dokumentiniame filme? Po šios įžangos čempionato dalyviai rinksis į savo varžybas, o naujokai – į šienpjovių mokyklą ir dirbtuves dalgio plakimui. Įgavę įgūdžių, naujokai galės išbandyti savo jėgas pradedančiųjų varžybose „Dalgio debiutas“. Po jų – pietų metas, o popietinėje programoje lauks senieji pievininkų žaidimai, skirti tiems, kurie renginyje nenori mosuoti dalgiu“, – programą apibendrina Ž. Morkvėnas.
Tiek senojo amato entuziastų vienoje vietoje galima pamatyti tik kartą metuose būtent šiose varžybose. Tai reta proga sugrįžti prie mūsų protėvių kultūros išskirtinėje vietoje: visoje Lietuvoje nėra tokių pievų, kokios yra Mažosios Lietuvos teritorijoje.
Šiam savaitgaliui yra dar viena pramoga – rugpjūčio 4–6 dienomis vykstantis Rusnės festivalis, žadantis pramogų ir muzikos.
Nacionalinis šienpjovių čempionatas vyks rugpjūčio 6 dieną nuo 9 iki 19 val. Galima atvykti tik specialiems programos etapams. Į čempionatą registruotis ir su jo programa susipažinti galite tinklapyje https://bef.lt/2022/07/27/nacionalinio-sienpjoviu-cempionato-programa/.

• Rungtyniaus beveik 50 šienpjovių, iš kurių 11 – moterys!
• Vienintelį kartą metuose renkami „Metų šienpjovys“, „Metų šienpjovė“ ir „Dalgio debiutas“.
• Ketinama registruoti 2 Lietuvos rekordus: masiškiausios šienapjūtės ir greičiausio šienpjovio (šienpjovės) nušienauto ruožo.
• Renginyje planuoja dalyvauti praėjusių metų Lietuvos rekordininkas ir „Metų šienpjovys“ Kozmas Auškalnis (nušienavęs 1,5 metrų pločio ir 30 metrų ilgio ruožą per 2 min. 54,1 sek.)
• Istorinę atmintį atkartojantys vaizdai: grupėje vienu ritmu pievą pjaunantys šienpjoviai.
• Draugiška šienpjovių pradalgė, kuri vyks 18 val.
• Išskirtinė vieta: Nemuno užliejamos derlingos ir galybę paukščių priglobiančios Pamario pievos, suformavusios dabar jau užmirštas pievininkų ir pelkininkų kultūras.
• Renginį aplankys JAV ambasadorius Lietuvoje, kuris ketina ne tik stebėti, bet ir varžytis čempionate!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių