Skaitytojai nepamiršo kelio į biblioteką

E. Ramanauskienė: „Autografų sienoje pasirašo susitikimuose su skaitytojais dalyvavę garbūs svečiai.“

Viena iš ilgamečių bibliotekininkių Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje Erika Ramanauskienė Agluonėnų skyriuje dirba beveik 30 metų. „Darbo pobūdis keitėsi – pastaraisiais dešimtmečiais daug kultūrinių veiklų, bet sutrikdė pandemija, kuri pasibaigs, ir skaitytojai sugrįš“, – vylėsi profesijai ištikima bibliotekininkė.


„Tai ne pirmoji mano darbo vieta – teko padirbėti gimtajame Biržų krašte. Buvau baigusi bib­liotekininkystės mokslus – šis darbas man patinka, tarsi į kraują įaugęs, juolab kad pastaraisiais dešimtmečiais pasikeitė jo pobūdis – atsirado naujų veiklų, ne tik knygas skaitytojams išduoti“, – kalbėjo E. Ramanauskienė.
Tačiau bibliotekininkė neslėpė, kad dešimtmetį padirbėjusi Agluonėnų bibliotekoje ketino visam laikui užverti šios duris. Pasak jos, sąlygos buvo itin prastos – tokios ankštos patalpos, kad tarp knygų lentynų stambesnis žmogus negalėjo praeiti. Tačiau kaip tik tuo metu pradėjo renovuoti pastatą, kuriame įsikūrusi biblioteka. Dabar viskas pasikeitę – didesnėje erdvėje gražiau ir jaukiau. Jaukumą skleidžia ir ant palangių vešintys kaktusai – juos ir kitas gėles atnešė skaitytojai. „Net kaime poilsiavę vokiečiai, užsukę į biblioteką, stebėjosi: jauki, šiuolaikiška“, – džiaugėsi E. Ramanauskienė.
Dėmesį traukia prieš kelerius metus sukurta autografų siena, kurioje autografus paliko garbūs bibliotekos renginių svečiai, atvykę susitikti su skaitytojais. Antai po susitikimo čia pasirašė Romualdas Deltuvas, Ievos Simonaitytės premijos laureatas, kraštiečiai istorikai Silva Pocytė, profesorius Domas Kaunas, svečiai iš Ukrainos, Sakartvelo, Baltarusijos ir kiti. Paskutinysis autografą prisiminimui paliko režisierius Linas Urbutis, pernai spalį pristatęs savo dokumentinius filmus. Bet pastaraisiais metais pandemija pristabdė jaukų šurmulį bibliotekoje. Neseniai bibliotekoje tyliai atidaryta moksleivės Liepos Kvietkauskytės pirmoji piešinių paroda. „Rajone renginiai uždrausti, – šyptelėjo E. Ramanauskienė. – Ir patys žmonės įsibauginę – rečiau lankosi, tik užbėga, pasiima knygas ir išskuba. Nemažai skaitytojų knygas užsisako telefonu ir prašo palikti lauke.“
Vasarą prie Agluonėnų bibliotekos stovėjo knygų namelis – kaip Doviluose, Veiviržėnuose. Jį sumeistravo ir padovanojo skaitytojas Linas Pocius. „Vis ieškome būdų, kaip pritraukti žmones. Esu optimistė – tikiuosi, kad pandemija pasibaigs ir skaitytojai sugrįš“, – kalbėjo E. Ramanauskienė.


Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių