Skrydžiai į naftos platformas – kasdienybė

Gimęs ir augęs Agluonėnuose, šiuo metu Gargžduose gyvenantis 29 metų Tomas ŠILINSKAS turėjo galimybę gyventi ir dirbti Amerikoje, Australijoje, Škotijoje, tačiau liko ištikimas Lietuvai. Būtent gimtojoje šalyje jis regi savo ir žmonos Silvijos bei 4 m. sūnelio Kajaus ateitį. Tačiau kas kelias savaites vyras yra priverstas krautis lagaminus ir ruoštis skrydžiui į darbą „Schlumberger“ kompanijoje.

Gigantas pasaulio mastu

– „Schlumberger“ kompanijos vardas girdėtas ne kiekvienam. Papasakok trumpai apie savo darbovietę.

– Mūsų kompanija pasauliniu mastu tiekia technologijas, projektinės vadybos ir informacinių sprendimų paslaugas klientams, kurie sukasi naftos ir dujų pramonėje. „Schlumberger“ neturi naftos ir gręžimo platformos, tačiau mes visada esame pasiruošę vykti į platformas, kuriose vyksta gręžimas ir reikia mūsų paslaugų. Bendrovėje dirba apie 120 tūkst. žmonių, atstovaujančių per 140 tautybių ir dirbančių daugiau nei 85 šalyse.

– Kokios yra tavo tikslios pareigos?

– Esu vyresnysis (gręžimo) duomenų inžinierius-specialistas. Man tenka stebėti ir vertinti įvairius gręžimo parametrus, naudojant tam pritaikytus jutiklius. Gręžinio slėgis, angliavandenilių (naftos ir dujų) išsiveržimas, uolienų laidumas, patvarumas – visa tai reikia atidžiai stebėti ir laiku pastebėti bet kokias anomalijas. Svarbu atlikti ir įvairius matematinius, fizikinius skaičiavimus, pritaikyti gautus duomenis. Taip pat parengti gręžinio ataskaitą, pateikti galutinį vertinimą.

– Kokiose šalyse jau teko dirbti?

– Esu dirbęs Olandijoje, Danijoje, Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Grenlandijoje, Maroke. Įmonė turi mokymo centrus įvairiose pasaulio šalyse, jau teko tobulinti savo įgūdžius Paryžiuje (Prancūzijoje), Houstone (JAV, Teksase), Tunise. Į mokymus išvažiuoju 2–3 kartus per metus.

Ilgesį vaiko skambučiais

– Pasakoji labai entuziastingai, ar tai tavo svajonių darbas?

– Negaliu pasakyti, tačiau kol kas labai patinka. Vaikystėje apie tokį darbą net nežinojau, tad, kaip ir daugelis berniukų, norėjau sekti tėčio pėdomis ir tapti tolimųjų reisų vairuotoju. Metams bėgant pasirinkimai keitėsi. Kai pradėjau studijuoti geologiją Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete, sužinojau apie galimybes dirbti naftos ir gręžimo platformose, pradėjau intensyviai domėtis. Baigęs bakalauro studijas labai greitai įsidarbinau pagal įgytą profesiją. Be to, šiuo metu studijuoju geologijos magistrantūros studijas Vilniaus universitete.

– Kokius išskirtum „Schlumberger“ einamų pareigų privalumus ir trūkumus?

– Vienas iš geriausių dalykų – konkurencingas atlyginimas, taip pat galimybė keliauti. O pats didžiausias minusas – išvažiavimas 2 savaitėms, paliekant mylimą šeimą. Tačiau negaliu skųstis grafiku, dažniausiai 2 savaites būnu išvykęs, 2 – namuose, arba 2 savaites dirbu, 4 savaites ilsiuosi – įvairiai, viskas priklauso nuo to, kurioje šalyje teikiamos mūsų paslaugos. Iš pradžių buvo sunku įprasti taip dažnai keliauti, tačiau dabar nebesudėtinga, šeima su tuo susitaikė. Kad išvaikyčiau ilgesį, dažnai skambinu į namus, gal net per dažnai (juokiasi – aut. past.).

Lietuvoje artimi ryšiai

– Grįžęs namo pirmiausia…

– Susitinku su šeima, apkabinu, pabučiuoju. Vėliau gerai išsimiegu ir kitą dieną keliauju į kirpyklą.

– Dabartinis darbas suteikia galimybę gyventi bet kurioje pasaulio šalyje, ar nesvarstėte apie emigraciją?

– Pasiūlymų išvykti ir gyventi svetur išties buvo. Amerika, Australija, Škotija – vietos, kuriose galėjau įsikurti su šeima. Tačiau nėra lengva išvažiuoti ir palikti artimuosius, draugus. Čia gyvena mano tėvai, broliai, sesuo, žmonos Silvijos šeima – mus sieja artimas ryšys, būtų liūdna susitikti tik kartą ar du per metus.

– Jei perskaičiusieji šį interviu susižavės karjera naftos platformose, kokias studijas jie turėtų baigti, kokių įgūdžių turėti?

– Reikėtų įgyti geologijos arba gręžimo inžinieriaus specialybę ir turėti geras anglų kalbos žinias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių