Slengių mokykla trispalvėmis apjuosė mokyklą

Išpuoštos tvoros ilgis – net 1 248 metrai

Pauliaus OFICEROVO nuotr.: visa mokyklos švietimo bendruomenė prisijungė prie iniciatyvos ir Slengių mokyklos bei dviejų skyrių tvoras išpuošė Lietuvos vėliavą simbolizuojančiomis juostelėmis. Bendras išpuoštų tvorų ilgis – 1 248 m, sunaudota 15 km ilgio juostelių.

Klaipėdos rajono Slengių mokykla-daugiafunkcis centras visą švietimo bendruomenę – mokinius, mokytojus, mokyklos darbuotojus ir jų šeimų narius – sujungė bendrai iniciatyvai. 3 mokyklose iš viso 1 248 metrus segmentinės tvoros aprišo trijų spalvų juostelėmis, simbolizuojančiomis Lietuvos vėliavą. Lietuvos valstybės atkūrimo ir jos Nepriklausomybės atkūrimo dienos iniciatyvai prireikė net 15 km juostelių!
Susitelkė visa bendruomenė
Ugdymo įstaigos direktorė Inga Baužienė teigė, kad kasmet Slengių mokykla-daugiafunkcis centras stengiasi originaliai ir kūrybiškai paminėti itin svarbias Lietuvai datas. Idėja būti labiau matomiems kilo direktorei. „Tik nemanėme, kad ši mintis įgaus tokį didžiulį pagreitį. Papuošti trispalvėmis juostelėmis ketinome tik mokyklos matomiausią, pagal pagrindinę gatvę einančią segmentinės tvoros dalį. Sumanymą pastiprino direktoriaus pavaduotojos ugdymui Indrės Mažonienės atkaklumas – papuošti visą mokyklos teritoriją juosiančią tvorą. Kolektyvui ši idėja pasirodė įdomi ir netrukus ėmėmės ją įgyvendinti“, – pasakojo I. Baužienė. Padėti sukruto visa vietos švietimo bendruomenė, jie susivienijo dėl gražios iniciatyvos.
Slengių mokyklą juosianti visa tvora buvo papuošta trispalvėmis juostelėmis (apie 1 161 metro), Gindulių skyriuje, kuriame ugdomi ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai, papuošta 35 metrai tvoros, o Jakų skyriuje – 52 metrai. „Tad trispalvėmis juostelėmis iš viso papuošta 1 248 metrai segmentinės tvoros. Šiai iniciatyvai įgyvendinti sunaudojome 15 km juostelės (3 spalvos po 5 km). Visas pasiruošimas ir nuoseklus darbas vyko komandiškai ir sparčiai. Pasiruošimas truko vos 4 dienas, ir Lietuvos valstybės atkūrimo dieną pasitikome džiaugdamiesi bendru rezultatu“, – prasmingu darbu dalijosi I. Baužienė.
Paklausta, ar tai galėtų būti Lietuvos rekordas, ugdymo įstaigos vadovė kalbėjo, kad panašiose iniciatyvose niekada negalvoja apie rekordo siekimą. Tačiau, sulaukę bendruomenės narių padrąsinimo, jau ruošia dokumentų pateikimui šalies rekordui siekti.
Ugdo pilietiškumą
Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro skyriuose jau visą pasiruošimo savaitę buvo organizuojamos atviros veiklos, viktorinos, protmūšiai, skirti mūsų gimtajai šaliai. Pasak jos, pasiruošimą vainikavo 1–4 klasių dainų pynė Lietuvai, ikimokyklinukų inscenizuota „Gedimino sapno“ istorija bei šventinis koncertas Jakų skyriuje. Taip pat mokykloje tradicija tampa organizuoti šaškių varžybas 1–4 klasių mokiniams mokyklos taurei laimėti, minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šiemet ugdymo įstaiga jungiasi ir į pilietinę iniciatyvą „Gyvasis tautos žiedas“.
„Kiekvienam mokiniui, kad ir kokio amžiaus jis būtų, nuo mažų dienų kalbame apie Tėvynę, puoselėjame lietuvių liaudies tradicijas, žaidimus, papročius, siekiame, kad mokiniai mylėtų savo kraštą, gerbtų jo žmones ir didžiuotųsi, kad gyvena Lietuvoje“, – gražų tikslą pristatė mokyklos vadovė.
Aukštkiemių seniūnaitijos seniūnaitis Romas Daugnoras pasidžiaugė šia iniciatyva. „Labai šaunu, kad taip papuošta visa mokykla, kuriamos tokios veiklos“, – „Bangai“ teigė R. Daugnoras.
Gabrielė ČIUNKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių