Socialiniams darbuotojams motoroleriai – nepamainomi pagalbininkai
Greičiau, mobiliau, efektyviau – taip nuo šiol socialiniai darbuotojai, aprūpinti kokybiškais motoroleriais, atliks savo pareigas socialinių paslaugų gavėjams. Sutaupytas laikas bus skirtas bendrauti su klientais, spartesniam problemų sprendimui, o ir socialiniai darbuotojai pailsinę kojas bus geresnės nuotaikos ir dirbs efektyviau.
Taupė tikslingai
Prieš daugiau nei metus Vyriausybė nutarė leisti pačioms savivaldybėms, o ne Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai skirstyti socialines pašalpas rajone gyvenantiems asmenims. Nutarimas buvo grindžiamas tuo, kad savivaldybės yra „arčiau žmogaus“ ir gali tiksliau įvertinti, ar reikia tos pašalpos asmeniui, ar ne. Visa tai padėjo sutaupyti nemažus pinigus, tad ministerija teikė rekomendacijas, kur būtų galima tikslingai išleisti sutaupytus pinigus socialinėms reikmėms. Vienas iš pasiūlymų buvo socialinių paslaugų srities darbuotojų materialinės bazės gerinimas. Tad dalis sutaupytų pinigų rajono Savivaldybės tarybos sprendimu buvo skirta Klaipėdos rajono paramos šeimai centrui, už kuriuos įsigyti 7 motoroleriai ir 1 dviratis socialiniams darbuotojams vykti į namus pas paslaugų gavėjus.
Darbo patirtis įrodė
Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė „Bangai“ pasakojo, nors kilo įvairių klausimų Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariams, nereikėjo ilgai įrodinėti šių transporto priemonių reikalingumo. „Daugiametė darbo patirtis įrodė, jog socialiniams darbuotojams, kurie paslaugas teikia visame rajone, reikalinga mobili transporto priemonė, leidžianti lanksčiau dirbti ir sugaišti mažiau laiko kelionėse. Tada atsiranda galimybė daugiau laiko praleisti pas paslaugų gavėjus. Autobusai kaimiškose teritorijose dažniausiai per dieną kursuoja vieną kartą arba išvis nevažiuoja, o dviračiu nesuvažinėsi itin greitai ir operatyviai. Tad vienas iš tikslų buvo racionaliai aprūpinti darbuotojas transportu. Akcentavome, kad per tą patį laiką įveikiame didesnį atstumą, sutaupome laiko, tuo pačiu galime gerinti teikiamų paslaugų kokybę.“
Valstybės kontrolės savivaldybių veiklos teikiant paslaugas senyvo amžiaus asmenims audito išvadose paminėta, jog Klaipėdos rajonas yra vienas iš šalies rajonų, kur socialinių paslaugų darbuotojas turi įveikti didžiausią atstumą tam, kad suteiktų socialines paslaugas gavėjams. Tad motorolerių reikmė yra pateisinama.
Svarbiausia – ekonomiškumas ir patikimumas
Klaipėdos rajono paramos šeimai centro direktorė Jurinda Jasevičienė džiaugėsi, kad pagaliau darbuotojai gali naudotis motoroleriais darbo reikmėms: „Mūsų darbuotojai teikdami socialines paslaugas per dieną įveikia 7–8 km. Darbuotojams nuvažiavus 7 km dviračiu reikia apeiti 5 žmones, sutvarkyti jų buitį ir vėl grįžti tą patį atstumą. Už rajono Savivaldybės skirtus 40 tūkst. litų nupirkome 7 motorolerius ir vieną dviratį. Juos užregistravome, atlikome techninę apžiūrą, apdraudėme, nupirkome šalmus ir prirakinimo grandines. Šiuo metu socialinės darbuotojos po savo aptarnaujamas teritorijas jau važinėja motoroleriais. „Piaggio Liberty“ motoroleriai yra pritaikyti darbui, o ne pramogoms, yra speciali lentyna įsidėti didesniam krepšiui ir kitiems daiktams. Darbuotojos pildo kelionės lapus, yra kuro normos. Motoroleriai yra labai ekonomiški – 100 km naudoja tik 3 litrus benzino.“
J. Jasevičienė akcentavo, kad stengėsi nupirkti kuo geresnius ir patvaresnius motorolerius, kad kuo ilgiau tarnautų. „Piaggio“ gamykla Italijoje yra seniausia motorolerius gaminanti įmonė pasaulyje, iš kurios gamybos komponentus perka kitos motorolerius ir motociklus gaminančios įmonės.