Solidarumo su Ukraina akcijoje – ir gargždiškiai

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.: solidarumo akcijoje „Lietuvos moterys stoja už Ukrainos moteris“ dalyvavo ir gargždiškiai.

Motinų skausmas – giliausias, jų meilė – stipriausia, jų vienybė galėtų sustabdyti ir baisiausią karą, kurio šešėlis apgaubė taikos trokštančius pasaulio žmones. Solidarumas ir susitelkimas laimi prieš karinę Rusijos galią.


Sekmadienį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje nuvilnijo juoda spalva pažymėta solidarumo akcija „Lietuvos moterys stoja už Ukrainos moteris“. Pilietinė iniciatyva taip pat buvo skirta ir Rusijos moterims, raginant jas išeiti į gatves ir protestuoti prieš besitęsiantį karą Ukrainoje. Klaipėdoje surengtoje akcijoje prie Rusijos konsulato dalyvavo ir gargždiškiai.
Klaipėdoje prie Rusijos konsulato taikiame mitinge susirinkusieji pasmerkė Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, išreiškė palaikymą didvyriškai kovojantiems už savo Tėvynės laisvę, užjautė ir palaikė karo pabėgėlius.
„Mano namai yra jūsų namai. Bet kaip niekas kitas šiandieną ukrainiečių moterys ir vyrai yra nusipelnę gyventi savo tėvynėje, savo žemėje. Karas turi baigtis. Šia proga aš noriu perduoti Rusijos diplomatams saulėgrąžas, kad jie jas diplomatiniu paštu išsiųstų savo smogikams į Ukrainą. Tegul jie susideda jas į kišenes, kad spėtų sudygti“, – kalbėjo A. Bukartaitė, viena iš akcijos organizatorių.
Klaipėdietis, turintis giminių Ukrainoje, Jevgenijus Sokolovas atvažiavo su priekaba, kurios tentas buvo nudažytas Ukrainos valstybinės vėliavos – mėlyna geltona – spalvomis. Priekaboje buvo aparatūra, transliuojanti Ukrainos himną.
Akcijos dalyviai atėjo su Lietuvos ir Ukrainos valstybinėmis vėliavomis, rankose laikė plakatus, smerkiančius Putino režimą, jo sukeltą karą Ukrainoje. Dauguma tėvų atėjo kartu su vaikais, net su savo keturkojais augintiniais, o protestuotojai, mamos ir moterys jautriai dainavo lopšines ir liaudies dainas.
Žmonės išreiškė pagarbą žuvusiems kare, skandavo šūkius „Šlovė Ukrainai, herojams šlovė“, akcijoje dalyvavę gargždiškiai skandavo ir garsiąją Gyvačių salos ukrainiečių pasieniečių frazę „Rusų karini laive, eik n*“. Važiuojantys pro šalį klaipėdiečiai piketuotojams palaikymą reiškė signalizuodami automobilių signalais. Žmonių minioje vyravo geranoriškumas ir draugiškumas vienas kitam, skambėjo ir lietuvių, ir ukrainiečių, ir rusų, ir anglų kalbos.
Susirinkusieji į piketą stebėjo Rusijos konsulato langus, tačiau ten sujudėjo tik antrajame aukšte esančio kabineto užuolaidos, su taikiais piketuotojais niekas neišėjo pasikalbėti.
Žmonės prie Rusijos konsulato budėjo dar ir pirmadienį. Taiki protesto akcija prie Rusijos konsulato Klaipėdoje, Šermukšnių g., 16–19 val. vyks ir šiandien, kovo 2 d.


„Bangos“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių