• 9 gruodžio, 2021
|

Sporto centro ugdytiniai kovojo Lietuvos pirmenybėse

J. Balčiūnaitė su treneriu Zigmu Bitinu pasibaigus čempionatų maratonui. Ji šįkart iškovojo net du medalius – buvo pirma M16 „Žaibe“ ir trečia M16 greituosiuose šachmatuose.

Vilniuje, Karolinos konferencijų centre, neseniai vyko net keturi Lietuvos moksleivių šachmatų čempionatai paeiliui. Juose dalyvavo ir 10 Klaipėdos rajono savivaldybės BĮ Sporto centro ugdytinių.

Ne viena Gargždų komanda

Pirmas dvi dienas vyko komandiniai B14, M14, B18 ir M18 čempionatai. Nors B14 grupėje mūsų vaikinai ir buvo nusiteikę kovingai, gerai pasirodyti nepavyko. Buvo pasiektos trys pergalės ir patirti keturi pralaimėjimai, pagal papildomus blogesnius rodiklius iškovota galutinė 11 vieta tarp 17 komandų. Neblogai pasirodė Danielius Antužis, septyniose partijose surinkęs 4 taškus. Kitų indėlis į komandos taupyklę buvo toks: Dovydas Spevak (žaidė tik prie pirmos lentos, tuo pačiu buvo ir komandos kapitonas) surinko 3 taškus, Dominyko Lavrentjevo partijos žaistos prie antros ir trečios lentų – 3,5 taško, Domas Andrijauskas su Arvydu Žiūra dalindamiesi viena lenta pelnė po 1 tašką.

Po to vykusiose B18 komandinėse pirmenybėse dalyvavo dar dvi mūsų komandos – vyresnių ir jaunesnių ugdytinių. Tikslas – pasitreniruoti prieš asmeninius čempionatus. Nepaisant to, vyresnieji dvi pergales sugebėjo pasiekti. Tai užtikrino komandinę dešimtąją vietą tarp dvylikos komandų.

Reitingų šuoliai

Po to prasidėjo asmeninės pirmenybės. Iš pradžių vyko „Žaibo“ pirmenybės. Buvo kovojama trijuose turnyruose su atskiromis vaikinų ir merginų įskaitomis. Kiekviename turnyre kovojo dviejų amžiaus grupių šachmatininkai. Čia irgi buvo atskirai išaiškinami nugalėtojai. Net 72 dalyviai susirinko į BM14 grupę. Kartu su keturiolikamečiais čia kovėsi ir dvylikamečiai. Tarp dalyvių buvo ir 6 mūsų rajono Sporto centro ugdytiniai. Geriausiai sekėsi Danieliui Antužiui, kuris devyniose partijose surinko 6 taškus ir bendroje įskaitoje buvo 15-oje vietoje (tarp B12 – septintoje vietoje). Danielius „Žaibe“ pasikėlė reitingą 39 balais. Labai nedaug nuo jo atsiliko D. Spevak, bendroje įskaitoje buvęs 19-oje vietoje, o tarp B14 – 11-oje vietoje. Dovydas reitingą pasikėlė dar daugiau, net 54 balais. Neblogas ir Domo Andrijausko bei Dominyko Lavrentjevo pasirodymas. Domas surinko 5 taškus (31 vieta, plius 13 reitingo balų), 14 vieta tarp B12. Dominykas surinko 4,5 taško (37 vieta), 17 vieta tarp B14. Arvydas Žiūra 45-oje vietoje (4 taškai), Kernius Balčiūnas 61-oje vietoje (3 taškai).

Dar trys mūsų ugdytiniai kovojo BM18 grupėje. Čia susirinko 39 dalyviai, tarp kurių dalis su aukštais tarptautiniais reitingais. Nepaisant to, mūsiškiai kovojo pagirtinai. Žygimantas Staponas devyniose partijose surinko 4,5 taško ir tarp šešiolikamečių vaikinų buvo 10-oje vietoje. Domantas Antužis su 3 taškais tarp aštuoniolikamečių berniukų buvo dvidešimtas. Na, o Jorė Balčiūnaitė M16 grupėje surinko 4,5 taško iš 9 galimų, bendroje įskaitoje būdama 25-oje vietoje, sugebėjo aplenkti visas savo varžoves ir tapti Lietuvos čempione!

Jorei – du medaliai

Jorės puikus pasirodymas – ilgas jos devynerių metų kruopštaus darbo rezultatas. Metai iš metų ji po vieną antrą poziciją vis kilo aukštyn. Ir štai pagaliau atėjo sėkmės valanda. Žinoma, pergalę lydėjo daugybė papildomų faktorių, dėl vienų ar kitų priežasčių į čempionatą neatvyko kelios pajėgios šios amžiaus grupės merginos. Tačiau faktas lieka faktu. Šiandieną ji – čempionė!

Paskutines dvi dienas vyko Lietuvos greitųjų šachmatų visų amžiaus grupių pirmenybės. Mūsų draugišką Sporto centro kolektyvą papildė dar vienas dalyvis. B10 grupėje kovoti dėl aukštesnių vietų lydimas tėvų atvyko Matas Valaika. Matas jau nuo pirmų turų išsiveržė į lyderių grupę, kovėsi puikiai ir galutinai buvo penktas tarp 43 dalyvių. Tai labai geras pasirodymas, teikiantis vilčių netrukus siekti ir prizinių vietų.

Dvylikamečių grupėje tarp 50 dalyvių mūsų vaikinai kovėsi permainingai, pakildami į turnyrinės lentelės viršų ir vėl nukrisdami. Galutinėje įskaitoje jie išsidėstė tokia tvarka: tryliktas Domas Andrijauskas (5,5 taško), septynioliktas Arvydas Žiūra (5 taškai), devynioliktas Danielius Antužis (5 taškai).

Puikiu žaidimu keturiolikamečių grupėje nustebino Kernius Balčiūnas, devyniose partijose surinkęs 5 taškus, tarp 37 dalyvių būdamas 14-oje vietoje, o tarp B14 iškovodamas aukštą 12-ąją. Kernius savo reitingą per vieną turnyrą sugebėjo pakelti net 80 balų. Toje pat grupėje kovojo ir D. Spevak bei D. Lavrentjevas. Dovydas su 4,5 taško galutinėje įskaitoje buvo 20-oje vietoje (tarp B14 – 16-oje). Dominykas su 3,5 taško – 28-oje vietoje (tarp B14 – 22-oje).

Šešiolikamečių grupėje Žygimantas Staponas buvo 12-oje vietoje, J. Balčiūnaitė – 19-oje. O tarp merginų M16 Jorė buvo pripažinta trečia. Tad mūsų taupyklėje dar vienas medalis! Tarp aštuoniolikamečių kovėsi vienintelis mūsiškis – Domantas Antužis. Surinkęs 3 taškus iš 8 galimų, Domantas buvo 18-oje vietoje (tarp B18 – penkioliktas).

Ugdytinių pasirodymą vertiname teigiamai. Dauguma kėlėsi reitingus, kai kurie ženkliai. Pirmąkart per 14 metų nuo šachmatų ugdymo įtraukimo į buvusios Gargždų sporto mokyklos (dabar BĮ Sporto centras) programą turime ir Lietuvos pirmenybių nugalėtoją. Iki šiol tik Mantui Pilipuičiui buvo pavykę du kartus laimėti prizines vietas (2011 metais iškovoti antrąją vietą „Žaibo“ pirmenybėse B10 grupėje, ir 2014 metais – trečiąją vietą greitųjų šachmatų pirmenybėse B12 grupėje). Šįkart J. Balčiūnaitė mums dovanojo iškart du medalius – auksinį ir bronzinį.

BĮ Sporto centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių