Suaugusiesiems – edukacinių užsiėmimų gausa

„Įdomiai gyvenu, lankau TAU užsiėmimus“, – prasitarė parduotuvėje sutikta Janina Skulskienė, Dvasinio tobulėjimo ir psichologijos fakulteto klausytoja. Išties aktyviems senjorams nėra kada liūdėti. Klaipėdos rajono švietimo centras kartu su partneriais pirmą kartą organizuoja suaugusiųjų mokymosi savaitę Klaipėdos rajone, kuri atitinka tradicinės Nacionalinės suaugusiųjų mokymosi savaitės temą „Mokymosi spalvos“. Lietuvoje tokia savaitė vyksta jau 17 kartą.

„Suaugusiųjų švietimo savaitės renginių planas aptartas Klaipėdos rajono švietimo centre spalio 17 d. bendradarbiaujančių įstaigų pasitarime „Neformaliojo suaugusiųjų švietimo kryptys Klaipėdos rajono savivaldybėje“. Pasitarime aptartas rajono neformaliojo suaugusiųjų švietimo (toliau NSŠ) 2016 m. plano įgyvendinimas, susitarta dėl gairių rengiant bendrą NSŠ planą 2017 m.“, – „Bangai“ kalbėjo Ramutė Sirutienė, Klaipėdos rajono švietimo centro direktorė.

Į suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius kviečiami ne tik TAU studentai, bet ir visi norintieji juose dalyvauti rajono gyventojai. Anot direktorės, mokytis – niekada ne vėlu, o susirinkti į edukacinius užsiėmimus, aktualias paskaitas, susiburti į vakarus su muzikantais ir dainininkais niūrų rudenį – tikra atgaiva žmogaus būčiai. Suaugusiųjų mokymosi savaitės rengėjai tiki, kad savaitės renginiuose kiekvienas atras sau įdomų užsiėmimą.

Anot R. Sirutienės, nuo 2016 m. Klaipėdos rajono savivaldybės švietimo centrui buvo deleguota suaugusiųjų švietimo rajone koordinavimo funkcija. „Nors ir trumpa darbo patirtis šioje srityje, bet nuteikia optimistiškai. NSŠ bendradarbiaujančios įstaigos – Gargždų kultūros centras, Gargždų J. Lankučio viešoji biblioteka, Gargždų krašto muziejus, Klaipėdos rajono amatų centras, Klaipėdos rajono sveikatos biuras – turi daug minčių ir gerų idėjų, kad mokymosi spalvomis išsiskleistų ne tik suaugusiųjų mokymosi savaitė, bet ir visi metai“, – kalbėjo direktorė.

„Lapkričio 14 d. vyks užsiėmimai Gargždų J. Lankučio viešojoje bibliotekoje „Pažintis su naujomis technologijomis“. Po užsiėmimų su bibliotekininkais laukia vakaras Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje su folkloro ansambliu „Kveitys“ arba linijinių šokių užsiėmimai Gargždų „Minijos“ progimnazijos pradinių klasių korpuse. 15 d. į tradicinių liaudies šokių vakarą „Šakumbruzdis“ Gargždų kultūros centre kviečia folkloro ansamblis „Cyrulelis“. 16 d. Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure suplanuota paskaita „Pirmoji pagalba įvairiose situacijose ir suaugusio žmogaus gaivinimas“. 17 d. – kūrybinės dirbtuvės. Priešpiet edukacinis užsiėmimas „Duonos kepimas“ Klaipėdos rajono amatų centre Veiviržėnuose, vakare – „Papuošalų iš odos gamyba“ Švietimo centre. 18 d. bibliotekoje vyks paskaita „Kaip lavinti atmintį?“ – į renginius rajono suaugusiuosius kviečia suaugusiųjų mokymo savaitės koordinatoriai ir partneriai.

Išsamesnės informacijos apie registraciją į renginius ir jų lektorius bei vedėjus ieškokite Klaipėdos rajono švietimo centro tinklalapyje www.krsc.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių