Šunų maistas ir skanėstai: ką rinktis?

Kiekvienas šeimininkas savo augintiniui nori pasiūlyti ne tik skanų, bet ir sveiką bei visus gyvūno poreikius atitinkantį ėdalą. Subalansuotas, aukštos kokybės šunų maistas turi tiesioginės įtakos augintinio sveikatai ir savijautai, todėl jo pasirinkimas yra itin svarbi užduotis. Rinkoje egzistuoja platus įvairių rūšių ir skonių šunų maisto asortimentas, skirtas skirtingų dydžių, veislių ir  amžiaus šunims. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius šunų maisto ir skanėstų pasirinkimo kriterijus, kad galėtumėte savo augintiniui suteikti geriausią mitybą, kuri užtikrintų ilgą ir sveiką šuns gyvenimą.

Kaip atpažinti kokybišką šunų maistą?

Ingredientai ir sudėtis. Kokybiškas šunų maistas visų pirma vertinamas pagal savo sudėtį. Ieškokite produktų, kuriuose būtų daug baltymų iš mėsos ar žuvies, sveikų grūdų, daržovių ir vaisių. Venkite maisto šunims, kuriame būtų daug dirbtinių priedų ir užpildų, nes šie ingredientai gali būti kenksmingi jūsų augintinio sveikatai ir turėti neigiamos įtakos ilgalaikėje perspektyvoje.

Maistinių medžiagų balansas. Aukštus kokybės reikalavimus atitinkantis maistas šunims privalo turėti tinkamą maistinių medžiagų balansą, kad gyvūnas su maistu gautų viską, ko reikia jo organizmui. Baltymai yra svarbūs šuns vystymuisi ir raumenų jėgos palaikymui, riebalai suteikia energijos ir padeda išlaikyti tinkamą odos bei kailio būklę, o angliavandeniai, gaunami iš grūdų ir daržovių, padeda stiprinti imunitetą ir palaikyti gerą savijautą kiekvieną dieną.

Šuns amžius, dydis ir veislė. Rinkdamiesi šunų ėdalą, nepamirškite, kad skirtingų veislių šunys turi skirtingus mitybos poreikius, be to, šunų maistas skiriasi ir pagal tai, kokio amžiaus jūsų augintinis yra. Jaunų šuniukų maistas turėtų turėti daugiau baltymų ir riebalų, kurie padeda palaikyti vystymosi procesus. Suaugusiems šunims svarbu išlaikyti subalansuotą mitybą, kurioje būtų visos būtinos maistinės medžiagos, o senjorams reikalingas lengviau virškinamas maistas su mažesniu kalorijų kiekiu. Taip pat svarbu prisiminti, kad mažų veislių šunys paprastai turi greitesnę medžiagų apykaitą ir dažniausiai reikalauja daugiau kalorijų ir maistinių medžiagų, kurios pasisavinamos valgant mažesnėmis porcijomis, tuo tarpu didelių veislių šunims paprastai reikalingas specializuotas šunų maistas, kuris padėtų palaikyti sąnarių sveikatą,  tinkamą kaulų ir sąnarių būklę.

Super premium šunų maistas. Jei norite būti tikri, kad jūsų pasirinktas šunų maistas atitiks aukštus kokybės reikalavimus, rinkitės super premium klasės produktus, kurie yra gaminami iš aukštos kokybės ingredientų ir užtikrina geresnį maistinių medžiagų pasisavinimą. Super premium šunų maisto sudėtyje vengiama užpildų ir dirbtinių priedų, todėl tokie produktai yra sveikesni ir lengviau virškinami. Aukštos klasės šunų ėdalas taip pat pasižymi optimaliu vitaminų kiekiu, kas padeda palaikyti sveiką šuns odą ir kailį bei rūpinasi gera šuns savijauta kiekvieną dieną.

Kuo šuniukų maistas skiriasi nuo suaugusių šunų maisto?

Mažų šuniukų maistas yra specialiai sukurtas taip, kad atitiktų augančio organizmo poreikius. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais šuniukai sparčiai auga ir vystosi, todėl jiems reikalingas maistas, turintis daugiau kalorijų, baltymų ir riebalų. Šie elementai yra būtini ir raumenų, kaulų, dantų bei vidaus organų vystymuisi. Be to, šuniukų maiste dažnai yra papildomų vitaminų ir mineralų, tokių kaip kalcis ir fosforas, kurie padeda stiprinti kaulus ir dantis.

Suaugusių šunų ėdalas yra skirtas palaikyti jau suaugusių šunų sveikatą ir energijos lygį. Lyginant su šuniukų maistu, čia randamas mažesnis kalorijų kiekis. Suaugusių šunų maiste dažnai yra mažiau riebalų ir baltymų, bet daugiau ląstelienos, kad būtų palaikoma tinkama virškinimo sistema. Be to, tinkamai parinktas maistas šunims saugo nuo per didelio svorio priaugimo.

Dar vienas svarbus skirtumas yra sauso šunų maisto granulių dydis ir tekstūra. Šuniukų dantys yra mažesni ir jautresni, todėl šuniukų maistas paprastai yra gaminamas iš minkštesnių granulių, kurios yra lengviau kramtomos ir virškinamos, o suaugusių šunų maistas yra kietesnis ir gaminamas didesnėmis granulėmis, kad padėtų valyti dantis ir stiprintų šuns žandikaulį kramtant.

Kada ir kaip dažnai palepinti šunį skanėstais?

Jei norite palepinti augintinį, skanėstai šunims yra puikus pasirinkimas, tačiau nepamirškite, kad skanukai turėtų būti duodami atsakingai. Rekomenduojama skanėstais gyvūną pradžiuginti treniruočių metu arba už tinkamą elgesį, tačiau jokiu būdu nepaverskite šių produktų pagrindiniu maisto šaltiniu.

Laikas – ypač svarbus, todėl pasiūlykite skanėstų iš karto po gero elgesio, kad sustiprintumėte šuns teigiamus jausmus ir parodytumėte, koks augintinio elgesys yra skatinamas ir laukiamas. Rekomenduojama rinktis sveikus skanėstus ir vengti per didelio kiekio riebalų bei cukraus.

Populiariausi šunų skanėstų tipai ir jų privalumai

Nors šunų skanėstai gali būti pačių įvairiausių rūšių ir tipų, paprastai išskiriamos 4 populiariausios jų grupės:

  • Natūralūs skanėstai. Tai tokie skanėstai kaip džiovintos mėsos gabalėliai, kurie yra gaminami be dirbtinių priedų, konservantų ar dažiklių, todėl yra sveikesni ir lengviau virškinami. Natūralūs skanėstai taip pat yra puikus baltymų šaltinis, padedantis palaikyti raumenų masę ir energijos lygį.
  • Treniruočių skanėstai. Tai nedideli, mažo kaloringumo skanėstai, skirti apdovanojimui treniruočių metu. Šie skanėstai pasižymi itin puikiu skoniu, kad šuo būtų motyvuotas atlikti veiksmus, mokytis naujų komandų ar tam tikrų elgesio modelių. Dėl mažo kaloringumo šiuos skanėstus galima duoti didesniu kiekiu.
  • Dantų priežiūros skanėstai. Šie skanėstai yra specialiai sukurti taip, kad padėtų palaikyti šuns dantų ir dantenų sveikatą. Paprastai tai yra kietesni, specialios tekstūros gardėsiai, kurie padeda valyti dantis, pašalinti apnašas ir sumažinti dantų akmenų susidarymo riziką. Jie taip pat gali turėti sudedamųjų dalių, kurios padeda gaivinti kvėpavimą ir stiprinti dantenas.
  • Funkciniai skanėstai. Tai skanėstai, praturtinti papildomomis maistinėmis medžiagomis, padedančiomis rūpintis šuns sveikata. Pavyzdžiui, skanėstai su gliukozaminu ir chondroitinu padeda palaikyti sąnarių sveikatą, o skanėstai su omega-3 riebalų rūgštimis gali prisidėti prie tinkamos kailio ir odos būklės.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių