Supriešinti ūkininkai išrinko naują pirmininką

Ūkininkų sąjungos nariai nebeišrinko A. Česnausko į tarybą.

 

Klaipėdos rajono ūkininkų sąjungos ataskaitiniame rinkiminiame susirinkime dalyvavo apie pusė narių. Tačiau užteko kvorumo apsvarstyti praėjusių metų veiklos ataskaitą, išrinkti naują tarybą ir pirmininką. Šios pareigos patikėtos kretingališkiui Valdemarui Liorenšaičiui.

 V. Liorenšaitis: „Reikia vienyti žemdirbius.“Reikėjo raginti

Neseniai įvykusiame Klaipėdos rajono ūkininkų sąjungos ataskaitiniame rinkiminiame susirinkime dalyvavo 30 narių iš 59. Trejų metų veiklos ataskaitą pateikęs pirmininkas Artūras Česnauskas apgailestavo, jog tiek mažai susirinko, nors sprendžiama jų ateitis.

A. Česnauskas kalbėjo apie savo uždavinius – stiprinti Ūkininkų sąjungą, viešinti veiklą, kviesti naujus narius. Tačiau ne viskas pasisekė. Kartos keičiasi, bet neatsirado naujų asmenybių, kurios skleistų Klaipėdos rajono vardą šalyje. „Jaunimą reikia ugdyti, kad išmoktų, suprastų žemės ūkio politiką ir ją tęstų“, – sakė pirmininkas.

Pasidžiaugęs, kad pagaliau rajono Ūkininkų sąjunga turi savo vėliavą, kurią pašventino per sėjos pabaigtuves, jis pasakojo, jog surengta išvyka į Biržus „Alaus keliu“. Tačiau planuotu „Žuvies keliu“ neišvyko, nes neatsirado norinčiųjų. Į Rumšiškes susipažinti su etnografiniais A. Česnauskas: „Dalyvauti Ūkininkų sąjungoje – naudingiau.“regionais irgi tik maža grupelė panoro. Pirmininkas nusivylęs: reikia raginti, prašyti ūkininkus, kad dalyvautų renginiuose. „Pabaigus darbus, reikėtų kartu pasidžiaugti, diskutuoti“, – sakė jis.

Priekaištai vadovui

Pasak A. Česnausko, startavo ūkininkų elektroninis paštas: jie gauna naujausią informaciją iš Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos ūkininkų sąjungos. „Prašiau pareikšti nuomonę, bet nė vienas nepasisakė, pavyzdžiui, dėl žalinimo. Įvairius klausimus stengiausi spręsti demokratiškai, bet per 3 metus nesulaukiau nė vienos nuomonės“, – teigė pirmininkas.

Jo iniciatyva surengtas seminaras, pavyzdžiui, apie mėsinių galvijų auginimą. Vėžaitiškiai mokslininkai žadėję surengti seminarą apie dirvų kalkinimą, tačiau kažkas pasakė, jog nereikia. „Betgi rajone dirvos rūgščios – tai labai aktualu“, – įsitikinęs A. Česnauskas.

Pirmininkas nepatenkintas, kad pernai ūkininkai boikotavo tradicinę žemdirbių vakaronę, kurioje apdovanoti konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai.

Ūkininkas Vasilijus Lachaj iš Kapstatų paklausė: „Kodėl į vakaronę nenorėjo eiti ūkininkai? Rajono valdžiai atstovavusi šiuo metu Žemės ūkio skyriui vadovaujanti Genovaitė Valauskienė kalbėjo apie pasėlių deklaravimo pakeitimus, afrikinio kiaulių maro prevenciją, melioraciją ir kitas aktualijas.Kodėl jūs nepripažįstate, kad Ūkininkų sąjungoje atstovaujate tik grūdininkams?“ A. Česnauskas ištarė: „Gyvulininkystei – žalia šviesa perdėtai.“

Ūkininkas Antanas Lučinskas iš Vanagų kalbėjo: „Auginu grūdus, investuoju į pieno ūkį. Geriausias pelnas – iš grūdų, prasčiausias – iš mėsos. Daugiausia investicijų į pieno ūkį, o pieno supirkimo kainos…“

Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas pastebėjo, jog neturi būti supriešinimo tarp grūdininkų ir pienininkų.

Įstojo vienas narys

Pirmininkas buvo susirūpinęs dėl nario mokesčio: ne visi sąžiningai moka. Surinktų pinigų neužtenka sumokėti mokestį LŪS. „Laikomės iš rėmėjų – iš jų gauname lėšų artojų konkursui, vakaronei“, – neslėpė jis, siūlydamas didinti nario mokestį. B. Markauskas patikino, jog Ūkininkų sąjunga turi išsilaikyti pati: reikia turėti savigarbos.

Susirinkusieji balsavo, kad nario mokestis būtų 40 euro centų už ha. Kažkas pasiteiravo, kiek B. Markauskas: „ŽŪR atstovauja kaimui ir žemės ūkiui. Ūkininkų sąjunga – viena iš stipresnių žemdirbių organizacijų.“per A. Česnausko kadenciją įstojo naujų narių? „Vienas“, – atsakė jis. „Kodėl nestoja?“ – teiravosi kitas. Pirmininkas aiškino, jog rajono Ūkininkų sąjunga gyvuoja nuo 1991 m. Anot jo, tuomet žmonės matę ūkininkavimo viziją, o vėliau spjovė. Pasidomėjus, kiek rajone yra prekinių ūkių, paaiškėjo, jog apie pusantro šimto, o dauguma ūkininkų valdo iki 10 ha žemės. B. Markauskas teigė, kad idealu būtų turėti 100 narių. „Į rajono Ūkininkų sąjungą atėjau vienas iš pirmųjų. Artūras daugiausia padarė per savo kadenciją. Bet esi kaltas dėl vakaronės“, – teigė jis. Ir pridūrė, kad reikia galvoti apie naują tarybą ir naują pirmininką, kad labai svarbu įtraukti naujus žmones.

Susirinkusieji išrinko 11 tarybos narių, tarp kurių nebuvo A. Česnausko. Jie išrinko naują pirmininką – Valdemarą Liorenšaitį. „Taryba gera – yra atstovų iš įvairių žemės ūkio šakų. Taigi galėsime spręsti visų problemas“, – kalbėjo jis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių