• 5 gruodžio, 2021
|

Sužvejojo pasaulio čempionų titulą

Pasaulio čempionais tapę J. Prial­gauskas ir V. Valukonis teigia Lietuvoje žvejojantys visur, kur tik vyksta atrankos varžybos. Žmonos toleruoja jų pomėgį, nepyksta: „Galbūt dėl to mums ir sekasi.“Šiaurės Airijoje vykusiame 6-ajame pasaulio spiningavimo čempionate doviliškis Vladas Valukonis ir klaipėdiškis Janas Prialgauskas individualioje įskaitoje užėmė 1-ąją vietą ir iškovojo pasaulio čempionų titulą. „Toks pasiekimas Pabaltijo šalių atstovams – pirmas. Smagu, kad Lietuvai jį padovanojome mes“, – džiaugėsi vyrai.

Kibo lydekos ir ešeriai

J. Prialgauskas yra Lietuvos spiningautojų lygos prezidentas. „Kad galėtum dalyvauti pasaulio čempionate, pirmiausia reikėjo įveikti atranką Lietuvoje. Buvo 4 etapai. Šalies rinktinę sudarė 6 geriausieji: 4 pagrindiniai ir 2 atsarginiai. Buvo 2 vilniečiai, 2 molėtiškiai ir mes“, – pasakojo J. Prialgauskas. Pasaulio spiningavimo čempionate Šiaurės Airijoje dalyvavo iš viso 28 žvejų poros iš 14 pasaulio šalių. Žvejai tarpusavyje varžėsi dvi dienas. Išplaukdavo žvejoti po 6 val. kartu su teisėju. „Iš viso sugavome 13 lydekų ir 23 ešerius. To pakako, kad aplenktume 8 kartus pasaulio čempioną rusą Aleksejų Šaniną. Mes individualioje įskaitoje buvome pirmi. Antroje vietoje – rusai, trečioje – airiai. Kitas lietuvių žvejų duetas – Sigito Lukšto ir Gintauto Šniukščiaus – liko 24 pozicijoje. Komandinėje įskaitoje (iš 14 šalių) Lietuva liko 5 vietoje. Pirmoje – Italija. Reportažus apie varžybas transliavo ir „Sky News“ televizija.

Pergalę lėmė taktika

Čempionų titulą iškovoję Klaipėdos krašto žvejai sako, jog pergalę lėmė keletas veiksnių. „Pagrindas yra taktika. Iškart nusprendėme, jog gaudysime ir lydekas, ir ešerius. Aš tikslingai gaudžiau lydekas, o Janas – viską. Ilgiausia lydeka buvo 83 cm. Mūsų laimikį pamatuodavo ir vėl išmesdavo valtyje drauge sėdėjęs teisėjas. Žinoma, šiek tiek buvo ir sėkmės, kibo ilgesnės žuvys“, – kalbėjo pašnekovai. Jie akcentavo, kad reikšmės turėjo ir masalas. V. Valukonis užsiima rankų darbo masalų gamyba. „Varžybose naudojome masalą, kuris yra padarytas iš lietuviško juodalksnio“, – užsiminė doviliškis. Pasaulio čempionate jis dalyvavo pirmą kartą, o J. Prialgauskui tai jau 4-asis čempionatas. Užpernai Italijoje vykusiose pasaulio žvejų žaidynėse jis buvo iškovojęs bronzos medalį.

Tikisi Prezidentūros dėmesio

Iškilmingoje ceremonijoje Šiaurės Airijoje, Enniskilleno mieste, lietuviams buvo užkabinti aukso medaliai, įteiktos taurės. „Vakaras buvo išties įspūdingas, pagerbimo ceremonija – labai graži“, – įspūdžiais dalijosi J. Prialgauskas ir V. Valukonis. Klaipėdos krašto žvejai tikisi šios pergalės proga sulauksią dėmesio ir Prezidentūroje.

Paklausti, ar brangus šis pomėgis, atsakė teigiamai: „Pradėti žvejoti galima nusipirkus meškerę ir už 100 Lt. Tačiau, jei nori profesionaliau, tai spiningai (meškerės) kainuoja po 1,5 tūkst. Lt, ritės – po 2 tūkst. Lt. Vieno gero masalo kaina – 25–30 Lt.“ Žvejai džiaugiasi, kad kelionę į Airiją, gyvenimo išlaidas padengė pagrindinis rėmėjas „Lucky John“, o „Salmo Lietuva“ pažadėjo skirti rinktinės nariams po 2 tūkst. Lt premijas ir dar 10 tūkst. Lt nugalėtojų duetui, kad šis galėtų ruoštis kitų metų čempionatui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių