Svarbiausi klausimai, į kuriuos reikia atsakyti, ieškant tinkamos vaikiškos pagalvės

Laukiant naujo šeimos nario, ypač – pirmosios atžalos, paruošiamųjų „sutikimo“ darbų sąrašas iš tiesų gana ilgas. Kartais gali atrodyti, jog net ir tų 9 laukimo mėnesių bus per mažai! Tiesa, praėjus kuriam laikui ir sukaupus pakankamai tėviškos patirties, dažnas tiesiog pasijuokia, jog tai, dėl ko taip suko galvą, iš tiesų pasirodė esą visai nereikalinga. Žinoma, yra nemažai daiktų, kuriuos, norint užtikrinti visapusišką mažylio komfortą, reikia įsigyti specialiai. Gali būti, jog daiktas, kurį turite namuose, nors ir atlieka identišką funkciją, tačiau, atsižvelgiant į vaiko amžių, nėra tinkamas. Pagalvės – vienas tokių pavyzdžių. Šiame straipsnyje apžvelgsime klausimus, svarbiausius ieškant kokybiškos pagalvės vaikams, garantuosiančios ne tik saldžius sapnus, bet ir visapusiškai komfortišką poilsį.

Ar kūdikiui reikia pagalvės?

Žiūrint į tą mažą, gležną žmogeliuką, natūralu, norisi pasirūpinti viskuo, ko tik reikia visapusiškai puikiai jo savijautai užtikrinti. Galbūt šiuo metu kaip tik naršote internete, ieškodami informacijos, kokios pagalvės rekomenduojamos kūdikiams? Bent jau kol kas pagalvės internetu, skirtos paties mažiausiojo šeimos nario miegui, paieškas galite atidėti. Remiantis specialistų rekomendacijomis, pagalvės vaikams iki vienerių metų amžiaus nėra rekomenduojamos. Vaikui gulint ant įprastos pagalvės, jo smakriukas gali įsiremti į krūtinę ir dėl to sutrikti kvėpavimo funkcija.

Vietoje pagalvėlės po kūdikio galva galima padėti tiesiog sulankstytą vystyklą. Vaikeliui šiek tiek paūgėjus, tinka labai plonos, vos 2–3 cm aukščio, tvirtos, bet ne per kietos pagalvėlės. Idealu, jog jos būtų pagamintos iš medvilnės ir vilnos mišinio. Tokie užpildai, kaip, pavyzdžiui, natūralūs pūkai ar plunksnos, gali išprovokuoti alergines reakcijas, tad nėra rekomenduojami.  

Koks yra tinkamas vaikiškos pagalvės aukštis?

Vaiko, sulaukusio maždaug dviejų metų amžiaus, pečiai jau yra pakankamai platūs, jog būtų galima drąsiai miegoti ant vaikiškos pagalvės. Tinkamo aukščio pagalvė ne tik leidžia geriau pailsėti, bet ir garantuoja tinkamą stuburo poziciją miegant.

Kokios pagalvės reikia vaikui, pasufleruoti gali ir jo mėgiamiausia miego poza. Jei atžala didžiąją nakties dalį praleidžia ant nugaros, rekomenduojamos 4–5 cm aukščio vaikiškos pagalvės. Patariama rinkti vidutiniškai kietas, nes, pavyzdžiui, miegant ant minkštos, ši įdumba ir tampa sunkiau kvėpuoti.

Vaikams, mėgstantiems miegoti ant šono, puikiai tiks vidutiniškai kietos, 5–6 cm aukščio vaikiškos pagalvėlės.

Jei dvimetis vaikas mėgsta miegoti ant pilvo, teks užsiimti ir gerokai svarbesniu darbu, nei tinkamos vaikiškos antklodės ir pagalvės paieška. Tokio amžiaus vaikas, miegodamas ant pilvo, dar ne visada geba galvą pasukti taip, jog nebūtų apsunkintas kvėpavimas. Vadinasi, tėvams derėtų pasistengti savo atžalą atpratinti nuo tokio įpročio.

Žinoma, vaikai, kaip ir suaugusieji, turi individualius įpročius. Patogų miegą užtikrinančios sąlygos – ne išimtis. Pastebėjus, jog miegodamas vaikas nesąmoningai pakiša savo rankytę po pagalve, derėtų pakeisti šią aukštesne. Norint, jog naujos pagalvės nereikėtų pirkti per dažnai, pravartu įsigyti… augančią. Ne, tai nėra kažkoks modernus šiuolaikinis išradimas, o pagalvė su užtrauktuku, leidžiančiu reguliuoti užpildo kiekį (tad ir pagalvės aukštį), priklausomai nuo individualių miegančiojo poreikių.

Kokį vaikiškų pagalvių užpildą rinktis?

Pūkinės pagalvės neretam skamba kaip pats geriausias pasirinkimas, visgi, renkantis vaikiškas pagalves, derėtų pasidomėti ir kitomis alternatyvomis. Ypač, jei kalbama apie vaikus, turinčius polinkį į alergiją. Vaikiškos pagalvės, kurių užpildas pagamintas iš bambuko pluošto, pasižymi efektyvia oro cirkuliacija, o, dėl savo natūralaus antibakterinio poveikio, užkerta kelią bakterijų ir grybelio atsiradimui.

Puikus variantas – ir pagalvės, užpildytos tuščiaviduriais poliesterio pluošto rutuliukais, leidžiančiais orui laisvai judėti pagalvės viduje bei užtikrinančiais patogų miegą.

„Nostra“ internetinėje parduotuvėje rasite ir daugiau pagalvių, antklodžių bei kitų miegamojo tekstilės gaminių, kurie garantuos ramų Jūsų ir Jūsų mažylių poilsį. 

spilveni
spilvendrānas
spilvendranas
spilvenu pildījums
https://www.nostra.lv/lv/katalogs/gulamistabas-preces/spilveni/ padjad
padi
padjapüürid
padjapüürid
laste padjad
laste padi
https://www.nostrahome.ee/ee/kataloog/magamistuba/padjad/

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių