Šventė Kvietiniuose sutelkė bendruomenę

Kvietinių bendruomenės nariai džiaugėsi šventės atmosfera.

„Daug rankų didžią naštą pakelia“, – sako Kvietinių bendruomenės valdybos nariai, kalbėdami apie praėjusį šeštadienį įvykusią tradicinę Mindauginių šventę. Pastangos surengti įspūdingą renginį ne tik savo gyvenvietės, bet ir rajono žmonėms – pasiteisino.

Kvietinių bendruomenės centro pirmininkas G. Girgždis įsitikinęs, jog renginių sėkmę lemia bendruomeniškumas.


Suplaukė tiek daug žiūrovų, kad kai kurie jau sakė, jog kvietiniškiai geba konkuruoti net su miestų šventėmis. Šventės koncertinėje programoje „Vandenynas“ pirmiausia pasirodė respublikinio konkurso „Dainų dainelė“ laureatės, Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos ansamblis „Bangelės“ (vadovė Rasa Linkienė, rajono Tarybos narė). Šventėje vieningai buvo sugiedota „Tautiška giesmė“, pirmąkart jaudinančiai nuskambėjo Kvietinių himnas, atliekamas Gargždų kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių choro „Atminties aidai“ (vadovė Kristina Katauskienė). Tradiciniame renginyje dalyvius džiugino įvairiapusė programa: pasirodė ir puikūs rajono saviveiklos kolektyvai, ir žiūrovų laukiamos estrados žvaigždės, vyko atkaklios sporto varžybos, įvairios edukacijos, kurias organizavo bibliotekininkai, policininkai, šauliai, savanoriai, ugniagesiai ir kt.


Mindauginių šventės vedėja, Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriaus renginių organizatorė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė kartu su bendruomenės pirmininku Gediminu Girgždžiu pasveikino šventėje dalyvavusius varduvininkus, taip pat paskelbė ir bendruomenės įsteigtų nominacijų laureatus: „Tvarkingiausia sodyba“ – Inga ir Kazimiera Kaveckiai, „Žydinti sodyba“ – Genutė ir Edvardas Gomiai, „Gražiausia sodyba“ – Diana Butkutė; „Metų naujakuriai“ – Regina ir Algimantas Daugėlos bei Renata ir Frank Goehre; „Metų žmogus“ – Jolanta Greivienė (gyvenvietei padovanojo 200 pušelių).
Bendruomenės valdyba visiems koncertavusiesiems įteikė padėkas, sporto varžybų nugalėtojams – prizus. Šventėje dalyvavo rajono meras Bronius Markauskas, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, jo pavaduotojas Vytautas Butkus, rajono Tarybos nariai Loreta Piaulokaitė-Motuzienė, Regina Kernagienė, Raimundas Daubaris, Dauparų-Kvietinių seniūnijos seniūnas Vytautas Tamašauskas, Seimo narys Petras Gražulis ir kt.
Daug parengiamųjų darbų bendromis pajėgomis buvo daroma dar iki šventės. Gražinama gyvenvietės aplinka, rūpinamasi šventės atributika – pagamintas Vyčio simbolis, scenos dekoracijos, ąžuolo vainikų bromo karūna, kūrybiškai iš šieno kitkų pastatyta Mindauginių karūna, kvietiniškių šeimininkių išlieti skaniausi sūriai, ištroškinti mėsos konservai, bitininkų surinktas liepų medus buvo skirta atlikėjams pavaišinti.
„Daug darbų, daug visuotinio gėrio sukurta kartu. Kvietinių bendruomenės valdybos 7 nariai – susiklausiusi komanda, mokanti pasidalinti darbus, jaučianti atsakomybę ir pareigą. Ne tik jie patys daug nuveikė ruošdamiesi šventei, bet ir kitus paskatino. Labai ačiū visiems rėmėjams, visiems, kurie mums savanoriškai talkino“, – akcentavo bendruomenės pirmininkas Gediminas Girgždis. Pagrindiniai šventės rėmėjai – Žemės ūkio ministerija, Klaipėdos rajono savivaldybė.
Šventės vaizdus ir nuotraukų galeriją rasite Kvietinių bendruomenės centro feisbuko paskyroje, taip pat „Bangos“ laikraščio feisbuko paskyroje.


„Bangos“ informacija
Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių