Šviestuvo vonios kambariui pasirinkimas. Ką reikia įvertinti?

Daugeliui žmonių vonios kambarys yra pati intymiausia patalpa namuose. Norisi, kad jis būtų ne tik švarus, jaukus ir funkcionalus, tačiau, žinoma, skoningas. Toks, kuris traukia akis, tampa erdve, kurioje norisi atlikti pačius maloniausius SPA ritualus.

Tikrai ne į visus vonios kambarius natūraliai patenka lauko šviesa. Juolab, net ir esant jai labai svarbus ir dirbtinis apšvietimas, kuris užtikrina gerą matomumą kambaryje, juolab, gali padėti vizualiai padidinti erdvę.

O koks šviestuvas labiausiai tinka ir kaip jį komponuoti – tai ir bandysime aptarti straipsnyje

Montavimo vieta

Pirmiausia vonios šviestuvai turi būti pasirenkami pagal tai, kurioje vietoje jie yra montuojami. Kaip ir kituose kambariuose, tai gali būti lubiniai šviestuvai, dažniausiai bendrinis apšvietimas, zoniniai, kurie montuojami į sienas, net skoningi toršerai, kurie gerai atrodo dideliuose vonios kambariuose.

Žinoma, sietynai šviestuvai gal kiek per prabangu, juolab, jie dar tik labai erdviuose kambariuose. Taigi, tinka toli gražu ne visur. Visgi, jeigu bus kuriama tokia aplinka, kuri erdvi ir kurioje kvepia prabanga – net ir sietynas gali tik skoningai įsikomponuoti.

Svarbiausia vonios kambaryje yra kurti zoninį apšvietimą, kadangi jis vizualiai padeda kambarius padaryti erdvesnius. Ypač svarbu komponuoti lempas virš veidrodžio arba greta jo. Veidrodis kartu su tinkamai parinktu šviestuvu gali padėti erdvei suteikti daugiau jaukumo, juolab, padaryti ją vizualiai didesne. Svarbiausia, žinoma, kad būtų išlaikomas vienodas stilius. Ypač tokiu atveju, kai veidrodis yra rėmintas.

Bendrinis šviestuvas vonios kambaryje dažniausiai yra montuojamas, tačiau, žinoma, jeigu kambarys yra erdvus, lubos aukštos – tiks ir pakabinamas.

Stiliaus gama

Kaip jau minėjome, vonios kambaryje gali būti komponuojami labai įvairūs stiliai. Nėra taisyklių. Tuomet ir šviestuvai, ir kiti akcentai yra pasirenkami derinant prie tam tikro stiliaus. Ir nors dažniausiai vonioje dominuoja minimalizmas ir modernumas, tačiau kai kurie, visgi, renkasi prabangą bei eleganciją.

Natūralu, kad prie stiliaus yra derinami ir šviestuvai. Jie gali būti ne tik derinami, tačiau tapti pačiu svarbiausiu akcentu, kuris formuoja erdvę. Dėl to juos renkantis reikia žiūrėti ne tik į technines charakteristikas, tačiau ir stilių.

Nuo klasikinio, kuris dažniausiai būna masyvus, pakabinamas, taip pat, tamsesnių arba pastelinių spalvų, iki modernaus, kuriame dažniausiai dominuoja modernumas ir paprastumas.

Šiuo metu labai mėgstami su modernumu siejami pramoninio bei urbanistinio stiliaus šviestuvai. Jie dažniausiai gaminami iš aliuminio, atrodo šaltai, tačiau savyje turi jaukumo. Ne veltui dažnai komponuojami ne tik vonios patalpoje, tačiau ir miegamojo zonoje.

Renkantis šviestuvus dažniausiai reikia įvertinti jų stilių bei dydį. Tikrai ne visada vonios kambariai yra maži, tačiau praktika rodo, kad nedidelis plotas – vienas reikšmingiausių aspektų, kuris ir apsprendžia tinkamo šviestuvo šioje patalpoje pasirinkimą.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių