Šypsenų dėžutės vėl pasieks rajono vaikus

Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas tęsia tradicijas ir jau trečius metus Klaipėdos rajono paramos šeimai centrui dovanoja vadinamąsias šypsenų dėžutes, kuriose socialinės rizikos šeimose gyvenantiems vaikams taip reikalingi higienos reikmenys, apatinis trikotažas, kojinės, kanceliarinės prekės. Šiemet šių dėžučių net 200! Pusę jų finansavo UAB „Lavango Group“.

Iš dešinės: Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo narys Andrejus Geraščenko, prezidentė K. Zibalienė ir Klaipėdos rajono paramos šeimai centro vadovė J. Jasevičienė.

Treti metai

Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo prezidentė Kristina Zibalienė pasakojo, kad vienos dėžutės vertė svyruoja nuo 22 iki 26 Eur. Vyresniems vaikams yra papildomų kanceliarinių priemonių: skriestuvų, specialių liniuočių. Taip pat vyresnio amžiaus vaikams skirtas apatinis trikotažas yra šiek tiek brangesnis, dėl to ir skiriasi dėžučių kaina. „Kiekvienais metais atsižvelgiame į išsakytus pageidavimus, šiemet pridėjome papildomai apatinių marškinėlių. Kaip ir anksčiau liko dantų pasta, šampūnai, vitaminai ir t. t. Labai džiaugiamės, kad jau treti metai tęsiasi mūsų bendradarbiavimas su Klaipėdos rajono paramos šeimai centru, tai tapo graži tradicija“, – šypsodamasi kalbėjo daug gerų iniciatyvų puoselėjanti Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo prezidentė K. Zibalienė.

Dėžutės vadinamos šypsenų, nes kiekvienas ją gavęs apsidžiaugia, nusišypso. „Nors vaikais būtina rūpintis ne tik per Vaikų gynimo dieną, tačiau simboliška, kad būtent artėjant šiai šventei atvežame dėžutes į Paramos šeimai centrą. Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo nariai noriai prisideda prie šios iniciatyvos. Tai ne tik maža pagalba šeimoms, bet kartu skatinamas suvokimas, jog teisingus higienos įpročius turime formuoti nuo vaikystės“, – kalbėjo Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo narys Mindaugas Rupšys, daugeliui rajono gyventojų labiau pažįstamas kaip UAB „Mars Lietuva“ Korporacinių reikalų vadovas. Jis akcentavo, kad šypsenų dėžučių tradiciją sieks ne tik išlaikyti, bet ir plėsti.

Reakcijos išskirtinai teigiamos

Klaipėdos rajono paramos šeimai centro vadovė Jurinda Jasevičienė informavo, kad teikia paslaugas 144 šeimoms, jose auga 236 nepilnamečiai vaikai: 117 mergaičių ir 119 berniukų. Šypsenų dėžutės dalijamos vaikams nuo trejų metukų, tad visiems užteks. „Naujagimių situacija šiek tiek geresnė. Gauname labdaros, naujagimių daiktai mažiau nudėvėti, nes jie greitai auga. Sunkiau dėl vyresnių vaikų“, – atvirai sakė J. Jasevičienė. K. Zibalienė pridūrė, kad, pavyzdžiui, dvejų metukų vaikui labai sunku nupirkti tinkamus tokio pobūdžio daiktus, priemones, tad ir nuspręsta orientuotis į vaikus nuo trejų metų.

Anot J. Jasevičienės, gavusiųjų šypsenų dėžutes reakcijos tik teigiamos, vaikai patenkinti. Visos šios priemonės, apatinis trikotažas, kojinės ypač reikalingi ruošiantis, pavyzdžiui, išvykti į stovyklas.

Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas vykdo daug gražių iniciatyvų, tačiau labiausiai žinomas kaip vaikų su regos negalia stovyklos organizatorius. Šiemet ši stovykla vyks jau dešimtąjį kartą! Vaikai stovyklaus Giruliuose, „Pasakėlėje“, birželio 21–27 dienomis. Planuojama priimti 100 vaikų. Jiems kuriama speciali mokomoji, būtent vaikams su regos negalia pritaikyta programa, taip pat bus ir pramoginė dalis, kurioje visus džiugins puikiai Lietuvoje pažįstami scenos veidai.

Agnė ADOMAITĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių