TAU studentai mokslo metus baigė dvaro aplinkoje

Paskutinę pavasario dieną ir mokslo metų pabaigą Klaipėdos rajono trečiojo amžiaus universiteto studentai išlydėjo neįprastai ir, manome, prasmingai.


Tą dieną ne tik įteikti pažymėjimai TAU klausytojams, kurie išklausė trejų metų TAU programą, bet atkelti vartai ir į Vėžaičių dvaro istorinę atmintį.
Džiugu buvo matyti, kaip į dvaro rūmus rinkosi 18–19 amžiaus „damos ir ponai“, kuriuos su šypsena pasitiko dvaro šeimininkė, Kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė. Scenarijaus sumanytoja ir šventės vedėja Birutė Palubinskienė trumpai supažindino su Vėžaičių dvaro istorine praeitimi. Scenarijus ruoštas remiantis istorikės Janinos Valančiūtės istorine apybraiža „Vėžaičiai“ ir kitais šaltiniais.
Į susitikimą su TAU klausytojais atvyko keturios grafų Volmerių kartos, Vėžaičius valdžiusios daugiau kaip 300 metų. Kiekvienos kartos „grafai“ pasakojo apie savo laikmetį, gyvenimo būdą ir valdymo stilių. Tai buvo nuostabu. Grafai buvo palydėti gausiais aplodismentais.
Antrąją šventės dalį pradėjome TAU himnu ir ji buvo skirta pagerbti tuos, kurie trejus metus mokėsi ir sėkmingai įveikė visas užduotis. Universiteto kursą išklausė ir pažymėjimus gavo 45 klausytojai.
Džiugu, kad mus pagerbė ir pažymėjimus įteikė rajono Savivaldybės meras Bronius Markauskas. Dėkojame merui už sveikinimus ir palinkėjimus būti stipriems, aktyviems tęsiant pradėtas veiklas. Sveikino ir sėkmės mums linkėjo mūsų svečiai: Gargždų kultūros centro direktorė V. Skuodienė, l. e. Vėžaičių kultūros centro direktorės pareigas, Gargždų bendruomenės pirmininkė Vida Anužienė, Vėžaičių bendruomenės pirmininkė Vaida Bočkuvienė.
Trečioji šventės dalis persikėlė į Vėžaičių bendruomenės namus, kuriuose laukė mūsų Klaipėdos rajono švietimo centro metodininkė, neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatorė Liudmila Michinienė. Sveikinime ji pasidžiaugė universiteto renginiais, išvykomis, studentų aktyvumu ir dėkojo TAU tarybai už puikų darbą. Šokome, dainavome, žaidėme ir dėkojome vieni kitiems už bendrystę, linkėjome turiningų atostogų.


Janina SKULSKIENĖ
TAU tarybos pirmininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių