Teatro mėnuo praturtins Priekulės kultūrinį gyvenimą

Kovas Priekulėje – tradiciškai teatro mėnuo. Šiemet ir vėl kas savaitę žiūrovus kvies profesionalių ir mėgėjų teat­rų įvairių žanrų spektakliai. Tai praturtins miesto kultūrinį gyvenimą.
Priekulės kultūros ir meno centras nebe pirmą kovą paskelbė teatro mėnesiu. Kovo 1 d. Telšių Žemaitės dramos teatras čia parodys spektaklį „Vėina kėima pablūdėma“, pastatytą pagal Žemaitę, G. Petkevičaitę-Bitę, Mykolą Palionį. Jį režisavo Donatas Žilinskas. Šis spektaklis XXVI Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje „Atspindžiai“ buvo paskelbtas vienu iš geriausių. Veiksmas vyksta valstiečio kieme, kuriame nutinka keistų dalykų – pablūdimų dėl prietaringo veikėjų požiūrio. Be kasdienių darbų, meilės užuominų, įtarumo ir nesumeluotų emocijų atsiranda ir detektyvo elementų, kurie plėtojami spektaklyje.
Kovo 10 d. Priekulės KMC salėje Vilniaus miesto teatro režisierius Oskaras Koršunovas pristatys spektaklį „Vestuvės“. Jis sukurtas pagal Bertoldo Brechto pjesę: trumpoje groteskiškoje istorijoje kalbama apie moralinį visuomenės dviveidiškumą.
Kovo 13 d. žiūrovai matys menininkų grupės „Žuvies akis“ garso ir judesio spektaklį „Out of the Box“. Savo romane „Žmogus – dėžė“ rašytojas Kobo Abė analizavo žmonių susvetimėjimą ir visuomenės priešiškumą asmenybei. Tai aktualu ir po 30 metų, todėl kūrybinė grupė sukūrė spektaklį apie žmogaus ir dėžės santykį. Jame menas ir garsas susijungia neįprastu būdu, atskleisdami įdomius ir netikėtus kūrybinius sprendimus.
Kovo 16 d. klounų studija „Dulidu“ šeimoms pasiūlys spektaklį pagal vokiečių rašytojo Akselio Hakės humoro, išminties ir švelnios melancholijos prisodrintą pasaką „Mažasis karalius Gruodis“. Vaikystė kartais būna gyvenimo pabaigoje. Jei netikite, galėsite paklausti paties mažojo karaliaus Gruodžio II. Beje, jis ne didesnis už smilių ir toks tuklus… Jo galima klausinėti apie viską, ir jis pats mėgsta užduoti netikėčiausius klausimus.
Kovo 19 d. – Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų Pilies teatro spektaklis „Dvi poniutės į Šiaurės pusę“. Tai subtili prancūziška, „noir“ stiliaus komedija.
Kovo 28 d. Priekulės kultūros ir meno centro Ernsto Vicherto teatro drama „Urtė“. Spektaklis, kurį režisavo Donatas Savickas, sukurtas pagal I. Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“. Įdomus režisūrinis sprendimas, apgalvota, metaforiška, išskirtinė scenografija, muzikinis garso takelis, aktorių vaidyba, sceniniai kostiumai kuria įspūdį, kad ši istorija tikra, ji veikia čia ir dabar.
Meno mylėtojams skirtas mėnuo, kviečiantis įsitraukti į teatro magiją, praturtins Priekulės miesto kultūrinį gyvenimą. Įvairaus amžiaus ir skonio žiūrovai turi iš ko rinktis.
Parengė
Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių