Tiesioginės išmokos už bulius

Ūkininkai nerimauja, kad negauna tiesioginių išmokų už bulius. Tačiau parama tiesioginėms išmokoms skiriama tik tiems, kurie laikosi ūkinių gyvūnų registravimo reikalavimų.

Žemės ūkio specialistai įspėjo, jog pareiškėjai, siekiantys gauti susietąją paramą už mėsinių ir pieninių veislių bulius, turi būti teisės aktų nustatyta tvarka registruoti atitinkamų gyvulių laikytojai.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja inspektorė Rima Ložienė akcentavo, kad turi būti laikomasi ūkinių gyvūnų registravimo taisyklių. „Kiekvienas laikytojas privalo ženklinti, registruoti laikomus ūkinius gyvūnus ir tvarkyti apskaitą. Galviją privalu paženklinti ausų įsagais per 7 kalendorines dienas nuo atvedimo, – kalbėjo ji. – Apie galvijo paženklinimą, perkėlimą (išvežimą iš laikymo vietos į kitą) reikia pranešti Ūkinių gyvūnų registrui per 7 kalendorines dienas, užpildant GŽ-2 formą.“

Taigi visi ūkinių gyvūnų laikytojai, siekiantys paramos ir norintys juos paženklinti bei užregistruoti, turi kreiptis į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skyrių arba į ūkinių gyvūnų ženklinimo paslaugų teikėjus.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių