• 29 rugsėjo, 2021
|

Tinklinio daigus Gargžduose laisto „Amber-Arlanga“

Tinklinio klubas „Amber-Arlanga“ įrodė, kad ir per trumpą laiką įmanoma pasiekti puikių rezultatų.

Nors Gargždai nuo seno tituluojami futbolo miestu, čia intensyviai vystomos ir kitos sporto šakos. Šįkart supažindinsime su tinklinio klubu „Amber-Arlanga“, kuris džiugina puikiais rezultatais ir neslepia ambicijų gargždiškiams ir miesto svečiams vis dažniau padovanoti nepamirštamų profesionalių tinklinio varžybų akimirkų.

Ne pirmas projektas

„Amber-Arlanga“ klubo prezidentas, įkūrėjas Salvijus Paškauskas pasakojo, kad viskas prasidėjo dar 2016 m., kuomet įkūrė sporto klubą „Pajūrio tinklinis“. „Veiklą pradėjome nuo mėgėjiško tinklinio. Pirmoji tinklinio komanda buvo „Relax“, su kuria dalyvavome Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono čempionatuose bei įvairiuose Lietuvos turnyruose. Komandai 2017 metais tapus Klaipėdos miesto čempionais, buvo nuspręsta 2017–2018 m. sezoną burti aukšto meistriškumo komandą ir dalyvauti Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) vyrų tinklinio aukščiausioje lygoje. Todėl buvo suburta komanda „Amber Queen“. Šiuo metu komandos pavadinimas „Amber-Arlanga“, su šiuo vardu jau draugaujame antrus metus“, – pasakojo S. Paškauskas.

Tai ne vienintelis jo sporto projektas. Ne vienus metus S. Paškauskas atidavė vaikų buriavimo mokyklos kūrimui: Drevernoje buvo atidaryta Klaipėdos krašto vaikų buriavimo mokykla „Žiemys“. Ji sėkmingai funkcionuoja 5 metus. „Sportas yra neatsiejama mano gyvenimo dalis“,– užtikrina pašnekovas.

Naujokams – pasiekimų virtinė

2017–2018 metų pirmame aukščiausios lygos sezone iš 10 komandų S. Paškausko suburtas tinklinio klubas užėmė 5 vietą, tai buvo didžiulis pasiekimas naujokams. „Jau kitais metais, 2018–2019 sezoną, tapome LTF Didžiosios taurės nugalėtojais ir čempionais; 2019–2020 metais vėl tapome LTF Didžiosios Taurės nugalėtojais čempionais. Tai rodo, jog daug dirbant, suburiant motyvuotą komandą, su kuria galima eiti aukščiausių tikslų link, viskas įmanoma, net gyvuojant vos kelerius metus“, – neabejoja „Amber-Arlanga“ klubo prezidentas.

Šių metų (2020–2021) sezoną komanda ne tik dalyvauja „TOP SPORT“ Lietuvos vyrų tinklinio čempionate ir LTF didžiosios taurės rungtynėse, bet ir žaidžia „Credit24“ čempionų lygoje. Tai Baltijos šalių lyga, kurioje kovoja 5 Estijos komandos, 4 Latvijos ir viena Lietuvos – „Amber-Arlanga“. „Po dvejų metų pertraukos Lietuva dalyvauja šioje lygoje, o mums, kaip klubui, tai pirmas kartas. Džiaugiamės, jog dar prieš karantiną Gargždai spėjo išvysti rungtynes su trimis pajėgiausiomis estų komandomis“, – pasakojo S. Paškauskas.

Patirtis ir potencialas

Klubo stiprybė – tai gera atmosfera komandoje. O silpnybės – tai profesionalumo stoka. „Daugelis žaidėjų turi nuolatines darbo vietas. Jiems gana sunku derinti darbą su treniruotėmis ir varžybomis. Perspektyvoje, esant pakankamam finansavimui, komanda turi tapti profesionali“, – neabejoja klubo prezidentas.

Anot klubo vyr. trenerio Sauliaus Matikonio, komandos branduolį sudaro patyrusių ir jaunų žaidėjų mišinys: „Komplektuodami komandą norėjome turėti patyrusių žaidėjų branduolį ir potencialo turinčių jaunuolių. Mes vis dar mokomės komandinės kultūros, žaisti visi kartu ir vieni dėl kitų. Komanda turi tapti kaip kumštis ir norint tai įgyvendinti reikia laiko ir labai daug pastangų. Gargžduose esanti treniruočių bazė labai erdvi, būtent tos erdvės tinklininkams labiausiai ir reikia, ypač žaidžiant Baltijos lygoje. Salėje jaučiamės puikiai.“ Vyr. treneris S. Matikonis akcentavo, kad jo pagrindinis tikslas yra padėti komandai ir žaidėjams išpildyti savo potencialą. „Kad mūsų komanda šiemet dalyvauja Baltijos lygoje, mano nuomone, tai yra stebuklas, kurį sukūrė komandos prezidentas S. Paškauskas“, – teigia vyr. treneris.

Visas „Amber-Arlanga“ naujienas galima sekti feisbuko paskyroje „Amber Volley“.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių