„Toksika“ Klaipėdos rajone iš gyventojų surinko daugiau kaip 15 tonų pavojingų atliekų

Šiemet jau trečią kartą UAB „Toksika“ organizavo švaros akciją Klaipėdos rajone, kurios metu iš gyventojų buvo surenkamos pavojingos ir taršios atliekos. Dažniausiai kalbėdami apie pavojingas ir taršias atliekas pagalvojame apie pramonės įmones, tačiau tokių atliekų rastume kiekvieno gyventojo namuose.

Tris balandžio šeštadienius „Toksikos“ ženklu pažymėti automobiliai vyko į Gargždų, Kvietinių, Kretingalės, Sendvario, Priekulės, Šernų, Derceklių, Jakų ir Ketvergių seniūnijas ir nemokamai iš gyventojų surinko daugiau kaip 15 tonų pavojingų atliekų.

UAB „Toksika“ direktorius Arūnas Dirvinskas pasidžiaugė, kad dauguma gyventojų supranta rūšiavimo svarbą ir pavojingųjų atliekų neišmeta į buitinių atliekų konteinerius, neteršia aplinkos, bet stengiasi, kad jos patektų į reikiamas rankas, t. y. pavojingų atliekų tvarkytojams.

„Akcijos metu sulaukėme labai daug atsakingų ir gamta susirūpinusių žmonių, kuriems sukūrėme galimybę atsikratyti sandėliuke užsigulėjusiomis įvairiomis pavojingosiomis atliekomis, tokiomis kaip neveikianti elektros ir elektronikos įranga, dažai, skiedikliai, lakai, tirpikliai, pasenę vaistai, padangos, asbesto (šiferio) atliekos, tepalai ir kt.“, – pasakojo „Toksikos“ vadovas.

Klaipėdos rajono savivaldybės Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Bakaitienė džiaugėsi „Toksikos“ iniciatyva ir neslėpė, kad tokios akcijos labai reikalingos ir laukiamos.

„Savivaldybė su „Toksika“ bendradarbiauja jau trečius metus iš eilės. Pirmaisiais metais gyventojus reikėjo paraginti atnešti pavojingas atliekas į surinkimo vietas, o šiais metais jau patys gyventojai laukė ir teiravosi, kada akcija vyks. Mes išplatinome informaciją per seniūnijas ir socialiniais tinklais, o gyventojai noriai dalijosi tarpusavyje ir ragino vienas kitą pasinaudoti galimybę švarinti savo aplinką“, – pasakojo Rasa Bakaitienė.

Pasak jos, žmonėms tokios akcijos yra didžiulė paskata saugiai ir tinkamai atsikratyti pavojingų atliekų.

„Gyventojai turi galimybę atvežti pavojingas atliekas į savivaldybės įrengtas stambiųjų atliekų aikšteles, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai jomis atsikratoma ir ne vietoje. O kai iš anksto paskelbiama, kuriomis dienomis atvyks „Toksikos“ automobiliai į gyventojams patogias vietas, pavyzdžiui, sodininkų bendrijose, tuomet galimybe atsikratyti pavojingų ir taršių atliekų pasinaudoja daugiau gyventojų“, – džiaugėsi vis didėjančiu gyventojų susidomėjimu Klaipėdos rajono savivaldybės Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja.

Surinktos pavojingos ir taršios atliekos bus saugiai sutvarkytos UAB „Toksika“ Šiaulių padalinio jėgainėje.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių