• 9 gruodžio, 2021
|

Tolerancija mokyklose skatina saugumą

Klaipėdos universiteto humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto pedagogikos katedra jau šeštus metus organizuoja mokinių mokslinę konferenciją „Tolerantiška mokyk­la – saugi visuomenė“ , į kurią buvo pakviesti ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos atstovai.

Gimnazijai konferencijoje atstovavo 8 kl. mokinės Monika Šaulytė, Greta Saulevyčiūtė ir Austėja Norvaišaitė bei socialinė pedagogė Laima Rėbždienė, psichologė Aneta Žukauskienė. Gimnazistės pristatė pranešimą tema „Ar žodžiai žeidžia? Emocinio, psichologinio smurto artimiausioje aplinkoje atspalviai“.

Kaip žinia, šiuolaikinėje visuomenėje ši tema yra ypač aktuali, skaudi ir dažnai vengiama. Gi faktas akivaizdus – emocinį/psichologinį smurtą galima patirti visur ir pačiomis įvairiausiomis formomis. Moksleivės pranešime pateikė ne tik teorinių žinių, tačiau ir gimnazijoje atliktos mokinių apie patiriamą smurtą apklausos rezultatus. Pastebėta, kad vaikai, kurie nepatiria emocinio smurto, yra labiau linkę padėti kitiems, sugalvoja daugiau būdų, kaip sumažinti smurto visuomenėje. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad emocinis smurtas apsunkina mokinių gyvenimus, jie nebejaučia motyvacijos, nepasitiki savimi. Dažniausia emocinio smurto forma – kritikavimas, kai tam nėra realios priežasties.

Gimnazistės „Facebook“ paskyroje sulaukė pastebėjimų ir pagyrimų už labai gyvą ir įdomų konferencijos pranešimo pristatymą.

Laima RĖBŽDIENĖ

Metodininkė. soc. pedagogė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių