Turizmo dieną – pažintis su gyvenimu etnografinių regionų paribyje

Pasaulinė turizmo diena švenčiama kiekvienais metais siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius.
Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras šią dieną paskelbs „4 vandenų krašto“ žingsnių iššūkio rezultatus, apdovanos aktyviausius dalyvius, pristatys keliaujančią parodą „Anuomet ir dabar“, vyks ekskursija turistiniu-kultūriniu maršrutu „Gyvenimas etnografinių regionų paribyje“.
Pasak Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro vadovės Daivos Buivydienės, Pasaulinė turizmo diena rugsėjo 27 d. švenčiama neatsitiktinai. Tai laikotarpis, kai pietiniame pusrutulyje prasideda turistinio sezono įkarštis, o šiauriniame jau baigiasi. Klaipėdos rajone – ne išimtis. Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras nuo pat ryto siūlys turiningą programą ir kvies visus įdomiai ir prasmingai kartu praleisti laiką. Organizatorių teigimu, vienas ypatingiausių dienos įvykių – naujo turistinio-kultūrinio maršruto „Gyvenimas etnografinių regionų paribyje“ pristatymas. 11.00 val. šiuo maršrutu prasidės ekskursija, kurioje bus supažindinama su gyvenimu etnografinių regionų pari­byje, buvusių valstybių pasienyje nuo seniausių laikų iki šių dienų. Kelionės išvykimo taškas – Turizmo informacijos centras. Iš jo autobusas keliaus į Gargždų piliakalnį, po to – prie pasieniečio I. D. Melecho kapo. Maršrutą „Gyvenimas etnografinių regionų paribyje“ sudaro 12 atrinktų objektų, labiausiai susijusių su buvusiu pasieniu, kurio buvimas per ilgus šimtmečius lėmė Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos etnografinių regionų susiformavimą. Ekskursiją 17 val. vainikuos Šeiko šokio teatro spektak­lis bei simbolinės „kontrabandinės“ vaišės. Išankstinė registracija į renginį vyksta iki rugsėjo 25 d.
D. Buivydienė džiaugiasi, kad lietuviai pagaliau atranda daug gražių ir įdomių vietų savo šalyje. Per šių metų turizmo sezoną Klaipėdos rajone turistų nesumažėjo. „Tikrai jaučiame turistų pagausėjimą. Bend­raujame tiek su apgyvendinimo sektoriumi, tiek maitinimo įstaigomis, visi teigia, kad turistų šiemet buvo daugiau nei pernai, tai labai džiugina“, – komentavo D. Buivydienė.
Ieva MARTINKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių