Tvirta ir patikima kapaviečių danga – kaip išsirinkti?

Kapavietė yra amžino atminimo vieta, kurią svarbu įprasminti ne tik gražiai, bet ir ilgaamžiškai. Ne tik nuo paminklo ar paminklinių bortelių, bet ir nuo pačios kapavietės dangos priklauso jos patvarumas ilgalaikėje perspektyvoje. Metas peržvelgti populiariausius specialistų rekomenduojamus kapaviečių dengimo būdus ir išsirinkti sau priimtiniausią.

Skalda, plytelės ar plokštės?

Renkantis kapavietės dangą dažniausiai galimi 3 variantai. Kiekvienas iš jų pasižymi labai plačiomis dizaino kūrimo galimybėmis ir savais privalumais, kuriuos dabar ir peržvelgsime:

  • kapų skalda – skalda yra vienas iš pigiausių pasirinkimų. Tai smulkūs granito akmenėliai, kurie gali būti skirtingų spalvų ir dydžių. Didžiausi šios kapaviečių dangos privalumai yra tie, kad skalda nedaug kainuoja ir galimas platus jos pasirinkimas. Taip pat kapų skalda puikus pasirinkimas tuomet, kai toje pačioje kapavietėje yra numatytas kitas palaidojimas – tuomet skaldą bus lengviau nuimti nei plyteles ar plokštes ir uždėti naują. Dengimo skalda minusai yra tie, jog tarp smulkių akmenukų krenta spygliai ir lapai, tokią dangą reikia dažniau valyti, prižiūrėti ir reguliariai keisti.
  • plytelės – kiek brangesnis nei skaldos, tačiau gana optimalus pasirinkimas, nereikalaujantis didelės priežiūros. Galimi labai įvairių spalvų bei dydžių plytelių pasirinkimai, atveriantys plačias dizaino kūrimo galimybes.
  • plokštės – granito ar marmuro plokštės yra pats ilgaamžiškiausias ir patvariausias pasirinkimas, be kita ko, reikalaujantis ir daugiausiai išlaidų. Visiškai nereikia jokios priežiūros – užtenka tik retkarčiais nubraukti ir nuvalyti nukritusius lapus ar purvą. Tačiau plokščių minusas yra tas, jog jos nelabai tinka, kai toje pačioje kapavietėje numatytas naujas palaidojimas – plokštes tuomet sunkiau pašalinti, tad tokiu atveju yra rekomenduojama kokia nors kita kapo danga.

Dar lengvesnė kapaviečių priežiūra

Pasirūpinsite įrengtos kapavietės priežiūra dar lengviau, jei pasirinksite tinkamą jos dangą. Tai padaryti visai nesudėtinga su patyrusių specialistų pagalba. Apžiūrėję kapavietę jie rekomenduos kelis geriausius jos dengimo variantus, iš kurių galėsite pasirinkti pagal savo poreikius bei finansines galimybes tinkamiausią.

Daugiau apie kapaviečių dangos pasirinkimus sužinosite: https://akmensdarbai.eu/

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių