Ugdymo planas įvykdytas!

Išeinantys užtarnauto poilsio ugdymo įstaigų vadovai Dovilų lopšelio-darželio „Kregždutė“ direktorė J. Jacikienė, Vėžaičų vaikų lopšelio-darželio direktorė G. Anužienė ir Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktorius A. Jacikas su Kretingalės vaikų lopšelio-darželio direktore Regina Baranauskiene.

 

Per 50 metų trukusį „ugdymo planą“, − kaip linksmai juokauta, − šios vasaros įsaulyje baigė trys Klaipėdos rajono įstaigų vadovai: Vėžaičių vaikų lopšelio-darželio direktorė Gėnia Anužienė, Dovilų vaikų lopšelio-darželio „Kregždutė“ direktorė Jadvyga Jacikienė ir Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktorius Antanas Jacikas.

Jų visų pasveikinti ir padėkoti į nuotaikingą Vėžaičių lopšelyje-darželyje surengtą šventę atvyko Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius, naujasis Vėžaičių seniūnijos seniūnas Alvydas Mockus, didelis būrys švietimo, kultūros darbuotojų, Vėžaičių bendruomenės atstovai, patys kolektyvo nariai, vaikučiai ir daugybė draugų, kurie nepaprastai gerbė ir mylėjo puikią įstaigos vadovę ir aktyvią visuomenininkę, organizatorę G. Anužienę! Nemažiau padėkų ir pagarbos žodžių sulaukė ir J. ir A. Jacikai.

G. Anužienė – Klaipėdos rajoną kadaise pasirinkusi po pedagoginės mokyklos baigimo, anot jos, „kur daugiausia autobusų važiuoja“, liko jam ištikima nuo pat 1968 m., kai pradžioje dirbo vaikų lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ auklėtoja, o nuo 1974 m. – gabi ikimokyklinio ugdymo pedagogė, baigusi jau ir Šiaulių universitetą, Vėžaičių lopšelio darželio direktorė.

Sveikindama mero pavaduoja R. Cirtautaitė prisiminė, kaip darželio direktorė Gėnia jos, baigusios „raudonu“ diplomu pedagoginę mokyklą, kadaise nepriėmė į darbą, nes Vėžaičių darželyje nebuvo vietų, todėl teko padirbėti ir Kretingoje, ir Klaipėdoje. Tačiau gyvenimas vėl suveda žmones kitą kartą ir be jokių nuoskaudų vėl tenka dirbti kartu, − per daugybę metų ne kartą diskutuota ugdymo ir administraciniais klausimais, spręsta daug problemų, priimta daug svarbių sprendimų.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja L. Liutikienė sveikindama priminė, kad G. Anužienė iš tiesų pavyzdinga direktorė, todėl Vėžaičių vaikų lopšelis-darželis sukomplektuotas, čia vaikams užtikrintas visavertis ikimokyklinis ugdymas, jie ateina puikiai parengti į mokyklą. Negailėjo gerų žodžių direktorei ir Savivaldybės tarybos narys R. Simonavičius, ir Švietimo skyriaus vedėjas A. Petravičius, atsiprašydamas už galbūt išsprūdusį kada griežtesnį žodį.

Metų iš tiesų būta įvairių, G. Anužienė prisiminė laikus, kai norėta darželį panaikinti, atiduoti į privačias rankas, tačiau vis dėlto pavyko tęsti veiklą kaip savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigai, kuri augo, kūrėsi iš naujo, taikėsi prie šiuolaikinių reikalavimų.

Nuoširdžiai dirbdama savo tiesioginį darbą vaikų lopšelio-darželio direktorė visada palaikė glaudžius ryšius su kitomis Vėžaičių miestelio įstaigomis – pagrindine mokykla, kultūros namais ir biblioteka, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Vėžaičių filialu. Jai visada buvo svarbus tarpinstitucinis bendradarbiavimas, nors jos vadovaujamo kolektyvo ugdomi vaikai – tik ikimokyklinukai.

Mero pavaduotoja R. Cirtautaitė priminė, kad būtent Vėžaičių vaikų lopšelyje-darželyje ne kartą yra vykę seminarai visų respublikos ikimokyklinių įstaigų vadovams ir specialistams, Vėžaičių vaikų darželis buvo ir išlieka pavyzdinė ikimokyklinė įstaiga Lietuvoje.

Vėžaičių vaikų lopšelio-darželio direktorę sveikino Vėžaičių bendruomenės pirmininkas Vid­mantas Gedvilas, kuris minėjo Gėnią kaip vieną iš bendruomenės steigėjų ir aktyvią savanorę, kultūros namų ansamblių „Vaivorykštė“ ir „Melodija“ vadovė Daiva Šilinskienė pagerbė Gėnią kaip aktyvią ansamblietę. Kaip puikią vadovę, draugę, bendradarbę, kolegę ją sveikino daugybė susirinkusiųjų, taip pat ir pedagogų šeima – ilgamečiai gerbiami ugdymo įstaigų vadovai, šiemet paliekantys savo darbovietes – J. ir A. Jacikai. Jiems abiem gražių dienų taip pat linkėjo Savivaldybės vadovai, kartu iš visos širdies jų visų trijų prašydami, nors ir neoficialiai, išlikti rajono savivaldybės pedagogų bendruomenės nariais ir perduoti savo žinias ir patirtį jauniesiems pedagogams.

Daiva BELIOKAITĖ

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių