Ugniagesių šventinės nuotaikos iškvietimai netrikdė

Profesinę šventės dieną dirbusi Gargždų PGT komanda sulaukė gyventojų sveikinimų: administratorė Raimonda Marcinkienė, vyresnioji specialistė Lina Ruibienė, ugniagesiai gelbėtojai Vidas Rasimavičius, Vytautas Černauskas, Mantas Prišmontas, Saulius Noreika, Arūnas Gerdauskis, pamainos vadas A. Kairys, vyr. specialistas A. Mažionis, šiuo metu pavaduojantis viršininką.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Gargždų PGT ugniagesiai, šv. Florijono dieną minėdami savo profesinę šventę, atvėrė duris gyventojams, kad šie susipažintų su jų darbu, susidomėtų ugniagesyba. Apsilankiusieji pasveikino pareigūnus, palinkėjo stiprybės gelbėjant žmonių gyvybes ir turtą.


Pareigūnams įteikė gėlių
Praėjusį trečiadienį, profesinės šventės dieną, budėjo vado Andriaus Kairio vadovaujama pamaina. Pasak ugniagesių, neretai šv. Florijono dieną tenka kovoti su dideliais gaisrais, pavyzdžiui, prieš kelerius metus Smiltynėje pleškėjo miškas. Bet šį kartą šventiškai nusiteikę pareigūnai nesulaukė nė vieno iškvietimo, nors kaip įprastai buvo pasiruošę išvykti per minutę.
Paskelbus atvirų durų dieną, nuo ankstyvo ryto Gargždų PGT kieme klegėjo darželinukai ir moksleiviai, kuriuos čia palydėjo pedagogai. Ugniagesiai jiems leido įsiropšti į gaisrinį automobilį, palaikyti švirkštą su galinga vandens srove, kad įsitikintų, kokios stiprybės reikia ugniagesiui gelbėtojui. Pabandę suaugusieji nusistebėjo, kaip sunku jį išlaikyti. Popietę čia apsilankė šeimos su vaikais, pasveikinti atvyko Gargždų seniūnė Indrė Žiedienė, Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnas Vytautas Tamašauskas.
Pareigūnai lankytojams ne tik rodė gelbėjimo įrangą, kaip žirklėmis it popierių karpo metalą, kai eismo įvykių metu prireikia iš automobilio gelbėti žmones, bet ir vaišino saldumynais.
Pasak Gargždų PGT vyriausiojo specialisto Aivaro Mažionio, šiuo metu atliekančio viršininko funkcijas, atvirų durų diena surengta ir kitose Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos tarnybose. „Mūsų tikslas – supažindinti žmones su ugniagesio gelbėtojo darbu, populiarinti ugniagesybą“, – kalbėjo pareigūnas.
Ugniagesių nuotaika buvo pakili – sulaukė linkėjimų iš kitų tarnybų. Ugniagesį gelbėtoją Vytautą Černauską nudžiugino krikšto sūnaus sveikinimas, o gėlių salonas „Pas Virginiją“ – visus pamainos vyrus.


Padaugėjo gelbėjimo darbų
A. Mažionio teigimu, šiemet gaisrų sumažėjo, jie nedideli. „Gal žmonės tapo sąmoningesni? – svarstė pareigūnas. – Šiais metais teko daugiau atlikti gelbėjimo darbų – siaučiant vėjams, reikėjo šalinti išverstus medžius, kartais ugniagesiai gelbėtojai negrįždavo po kelias valandas – skubėjo iš vienos vietos į kitą.“ Pernai A. Kairio vadovaujamai budinčiai pamainai teko sudėtingas išbandymas – iš staigaus potvynio apsemtos ganyklos gelbėjo lapiškio ūkininko galvijų bandą.
Gargždų PGT komandoje – 30 darbuotojų (tarp jų 3 moterys), bet ne visi etatai užimti – trūksta pareigūnų. „Yra 4 budinčios pamainos, kuriose turėtų dirbti po 8 žmones, bet dabar dviejose – tik po 7“, – atskleidė A. Mažionis.
Materialiniu aprūpinimu ugniagesiai nesiskundė – gaisriniai automobiliai tvarkingi, apynaujai. Galingiausias tempia 26 tonas vandens, kiti – po 7 t ir 3 t, o šiemet sulauks dar vieno, naujo, manevringo, kuris gabens beveik 3 tonas vandens. Pareigūnas paneigė gandus, jog ugniagesiai kartais atvyksta gesinti be vandens. „To niekada nebuvo: kiekvieną rytą priimdami pamainą vyrai patikrina, ar gaisriniuose automobiliuose yra vandens. Tačiau nuvykus į gaisrą 3 tonos vandens išpurškiamos per 10 minučių, o prijungus du švirkštus – per 5 minutes“, – dėstė A. Mažionis.
Tikimasi, kad šiemet bus remontuojamas Gargždų PGT pastato fasadas: apšiltinus sienas, stogą, jis taps ne tik gražesnis, bet ir jaukesnis.

Vyr. specialistas, atliekantis viršininko funkcijas, A. Mažionis: „Atvirų durų dieną Gargždų PGT apsilankė apie pusantro šimto vaikų ir suaugusiųjų.“

Lemtingas kvietimas
Vyriausiasis specialistas A. Mažionis jau tryliktus metus mini šv. Florijono dieną. „Jeigu profesija nebūtų prie širdies, čia nedirbčiau“, – šypsojosi pareigūnas.
Kaip ją surado? „Susipažinau su buvusiu viršininko pavaduotoju Alvydu Končiumi, kuris man pasiūlė čia dirbti. Iš medicinos komisijos gavau leidimą dirbti. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje baigęs kursus, įsidarbinau Gargždų PGT“, – kalbėjo pareigūnas. Dirbdamas ir studijuodamas aukštojoje mokykloje jis įgijo kūno kultūros ir sporto pedagogikos specialybę, bet ugniagesio gelbėtojo darbo neatsisakė. „Nusprendęs padirbėti užsienyje, kolegoms pažadėjau, jog sugrįšiu. Ir išvykęs domėjausi, kaip sekasi gargždiškiams ugniagesiams. Įgyvendinęs savo planą užsienyje, sugrįžau“, – savo profesinio kelio atradimą atskleidė pareigūnas.
Beveik prieš metus ugniagesys gelbėtojas A. Mažionis laimėjo konkursą ir tapo vyriausiuoju specialistu, kurio pareigybėje numatyta pavaduoti viršininką jam susirgus ar atostogaujant.
Šv. Florijono dieną šalies ugniagesiai rinkosi Vilniuje, kur minėjo savo profesinę šventę. Joje dalyvavo Gargždų PGT pareigūnai Dalia Kasparaitienė ir Adomas Ruškys.
Vakar Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai, tarp jų ir gargždiškiai, uostamiestyje minėjo savo profesinę šventę.


Virginija LAPIENĖ
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių