Vaikų kūryba pabiro raidėmis

Gausus N. Jokubaitienės ugdytinių būrys. Jaunieji dailininkai džiaugiasi radę nišą išreikšti savo jausmams.

 

Simboliška, kad prieš pat Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Gargždų kultūros centre atgijo raidės – jos skraido, krypuoja it pingvinai, riaumoja kaip dinozaurai ir šypsosi it princesės. Čia atidaryta vaikų dailės studijos ir „Nomedos“ dailės klubo vaikų darbų paroda „Raidė“.

Prisilietė prie kaligrafijos

Studijos ir klubo vadovė Nomeda Jokubaitienė pasakojo, kad apie 70 ugdytinių šiai parodai ruošėsi pusmetį. „Po truputį bandome prisiliesti prie kaligrafijos, mokomės rašyti tušu ir pan. Jauniesiems kūrėjams buvo duota užduotis sukurti raidę. Pradžia buvo sunki, kol vaikai suprato, ko iš jų noriu. O vėliau pasipylė jų projektai, idėjų – nors šluota šluok. Dauguma kūrė savo pirmąją vardo raidę, tačiau kiti rinkosi ir mamų, tėčių ar seserų, brolių vardų raides – kaip sugalvojo. Visada atsižvelgiu į vaikų troškimus, jų mąstymas, išsakytos idėjos padiktuoja ir parodų temas“, – pasakojo N. Jokubaitienė.

Gargždų kultūros centro fojė langus puošia išmarginti šilkiniai šaliai – juos Nomedos jaunieji dailininkai skiria savo mamoms praėjusios Motinos dienos proga. Dar viena siena papuošta originaliais marškinėliais. „Ruošiamės vasaros sezonui, kiekvienais metais vyksta išskirtinių marškinėlių gaminimo dirbtuvės. Žinoma, atsiranda norinčiųjų užsirašyti „I love you“, tačiau visada sakau, kad tokius nusipirksite, o čia atskleiskite savo fantaziją“, – replikavo N. Jokubaitienė, kuri siekia atitolinti jaunąją kartą nuo internetinių klišių ir atskleisti kiekvieną kūrėją kaip išskirtinį individą su savitu ir nepakartojamu dvasiniu pasauliu.

Vizualizacijos lauke – siekiamybė

„Darbai tokie gražūs, kad nevalia jų demonstruoti tik uždarose patalpose, reikia ieškoti vizualizacijos galimybių lauke, sekti kitų Europos miestų pavyzdžiais, kad vaikų kūryba galėtų grožėtis visi gargždiškiai, miesto svečiai“, – svarstė parodą apžiūrėjęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius, kurio dukra Anelė taip pat jau žengia pirmuosius jaunosios dailininkės žingsnius.

„Apie darbų perkėlimą į atviras erdves esu svarsčiusi ne kartą. Man kirba mintis papuošti tam tikrą Klaipėdos gatvės dalį, tačiau kol kas viskas dar yra derinimo stadijoje“, – prasitarė idėjų generatorė N. Jokubaitienė. Savo teptukais Nomedos auklėtiniai jau papuošė ir Radailiuose įsikūrusio Dinozaurų parko ledų namelį. „Šiemet dar vienas laukia savo eilės“, – prasitarė pašnekovė.

Nestandartinis ugdymas

„Nomedos“ dailės klubą lankančių vaikų tėvai negailėjo gerų žodžių vadovei, lengvai randančiai kelią į vaikų širdis. „Labai noriu padėkoti Nomedai už pagarbą vaiko kūrybiškumui, nestandartinį ugdymą ir beribį atsidavimą vaikams. Žinoma, kaip mama „lydausi“ matydama savo sūnaus nutapytas laputaites su kruvinais dantimis, dinozaurą, gaudantį žuvį po palmėmis. Namų puošmena taps skrynia su orka bei kitais jūros padarais“, – sakė kultūrinių, šviečiamųjų projektų sumanytoja ir įgyvendintoja Šarūnė Petruškevičienė.

Laimos ir Žilvino Burbų širdis irgi tirpdo sūnaus Žygimanto darbai: „Kai tik jis pradėjo lankyti darželį, auklėtojos gyrė jo kruopštumą, rankos įgūdžius, tad labai džiaugiamės, pravėrę „Nomedos“ dailės klubo duris. Čia jis ne tik lavina savo piešimo įgūdžius, bet kartu ir atsipalaiduoja, pailsi – ryšys su vadove yra labai geras, ji vaikams kaip draugė.“ Tą patį tvirtino ir kiti tėvai. Anot jų, dailės klubas – tarsi meninė terapija. Šiuolaikiniame pasaulyje vaikams keliama labai daug reikalavimų, tačiau pamirštamas jų vidus, o čia pieštukais, teptukais, kreidelėmis pamažu atveriamas ir išvalomas kiekvienas jų širdies kampelis. „Puikus psichologinis klimatas“, – taikliai apibendrino sporto klubo „Divina Femina“ trenerė Asta Lukauskienė su dukra dešimtmete Liepa, klubą lankančią jau daugiau nei metus.

Agota BENDORAUSKIENĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių