Veiviržėnų miestelį reprezentuoja Veiviržo slėnis

Nuo laiptų atsiveria įspūdingas vaizdas į Veiviržo slėnį.

Daugiau nei prieš dešimtmetį Veiviržėnų bendruomenės iniciatyva pradėtas tvarkyti Veiviržo slėnis dabar yra miestelį reprezentuojanti vieta. Gamtos apsuptyje kūrybiškai įrengtos viešosios erdvės traukia ne tik vietinius gyventojus. Šiemet įrengta dar viena – poilsio erdvė su sūpynėmis ir pavėsinėmis.

„Mūsų miestelyje šiuo metu tvarkoma pagrindinė gatvė, bus įgyvendinami ir kiti projektai. Dabar Veiviržėnų miestelį reprezentuoja Veiviržo slėnis“, – džiaugėsi J. Pozingis.

Įspūdingas vaizdas atsiveria nuo laiptų, vedančių į Veiviržo slėnį. Leidžiantis žemyn, akys užkliūva už meninių akcentų – sekreto, menininkų darbo, atskleidžiančio vieną miestelio legendą. Karštą dieną sunku atsitraukti nuo tvenkinio, kuriame pražydusios pirmosios vandens lelijos. Prieš kelias dienas bendruomenės aktyvistai čia įkurdino dar daugiau šių augalų. Veiviržėnų bendruomenės feisbuko paskyroje atsirado įrašas: „Ačiū Veiviržėnų bendruomenės pirmininkui Juliui Pozingiui ir jo vyriškai komandai – Viktorui Pozingiui ir Viktorui Daugėlai už pastangas, kad Veiviržo slėnis būtų dar gražesnis ir patrauklesnis.“

Veiviržėnų seniūnijos seniūnė E. Sluckienė atskleidė, kad numatytas naujas projektas – piliakalnio nuplikinimas.


Veiviržo slėnis gražėja kasmet nuo to laiko, kai Veiviržėnų bend­ruomenė pasiryžo jį paversti jaukia poilsio oaze. Daugiau nei prieš dešimtmetį čia žolė buvo šienaujama kartą per vasarą. „Paauglystėje atėjus žaisti su draugais tekdavo išmindyti žolę savo aikštelei, – prisiminė J. Pozingis. – Pirmiausia bendruomenės iniciatyva buvo sutvarkyta scena, įrengta šokių aikštelė, pastatyti suolai.“
Jo teigimu, didysis proveržis buvo nusprendus atnaujinti užžėlusį tvenkinį, sutvarkyti, suformuoti poilsio erdvę. Dabar čia yra gultai, suoliukai, persirengimo kabina – puiki vieta mėgautis gamta.
„Atsivėrus gražioms erdvėms, atsirado Veiviržėnų kultūros centro inicijuoti projektai, kuriuos įgyvendinus Veiviržo slėnis pasipuošė meniniais akcentais – sekretu, dekoruotų durų kompozicijomis. Bendruomenės iniciatyva įrengtas arkinis tiltas į KC sumanytą labirintą, – atskleidė J. Pozingis. – Įrengėme rampą jauniesiems dviratininkams ir riedlentininkams.
Pastaraisiais metais mūsų projektai „Tavo idėja“ finansuojami iš Savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto.“

Šiemet bendruomenė iš gautos 30 tūkst. eurų paramos įrengė dar vieną poilsio erdvę, kurioje yra trys pavėsinės, sūpynės ir kepsninės. Čia gali pramogauti šeimos su vaikais. „Veiviržo slėnyje lankosi daug žmonių, tik mums pritrūksta laiko pasidžiaugti tuo, ką padarėme, – neslėpė bendruomenės pirmininkas. – Didžioji dalis viešųjų erdvių apšviestos, tvarką saugoti padeda 6 vaizdo stebėjimo kameros.“ Pasak jo, seniūnija pagal galimybes padeda tvarkyti Veiviržo slėnio viešąsias erdves, bet norėdama, kad čia visada būtų tvarkinga ir gražu, pernai bend­ruomenė įsigijo traktoriuką žolei pjauti. „Į seniūniją pagalbos kreipiamės dėl sunkesnių darbų“, – sakė J. Pozingis.
Veiviržėnų seniūnijos seniūnė Edita Sluckienė džiaugėsi veiviržėniškių iniciatyva puoselėti Veiviržo slėnį. Ji atskleidė, kad numatytas naujas projektas – piliakalnio nuplikinimas.
Virginija LAPIENĖ
Autorės ir Veiviržėnų bendruomenės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių