Veiviržėnuose ir Doviluose mezgėjas pakvietė į viešumą

Kovinės trasos su kliūtimis rungčiai ruošiasi Priekulės ugniagesių-gelbėtojų komanda.

Kaštonų paunksmėje Veiviržėnų miestelio centre, šalia Amatų centro, praėjusį ketvirtadienį jaukiai susėdo būrelis moterų su vąšeliais ir siūlais rankose. Ne tik veiviržėniškės mėgėjos išėjo į viešumą – savo pomėgį atskleidė ir atvykusios naujosios rajono Savivaldybės tarybos narės Rasa Linkienė ir Loreta Piaulokaitė-Motuzienė. Bendromis pastangomis nunerti kvadratėliai bibliotekos pufo apdangalui. Ši akcija vyko ir Doviluose.

Bibliotekininkės E. Žukauskienės iniciatyvą megzti viešumoje palaiko kolegė V. Krauleidienė.Kasmet kita tema

Mėgėjas megzti penktą kartą subūrė rajono Savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dovilų filialo bibliotekininkė Eligija Žukauskienė. Tai ji paskatino švęsti Pasaulinę mezgimo viešumoje dieną Klaipėdos rajone. „Esu mezgėja, nėrėja nuo vaikystės, – prisipažino Eligija. – Mano draugė, tuomet gyvenusi Amerikoje, pasiūlė birželio pradžioje surengti mezgimo viešumoje dieną, nes pasaulyje seniai tai daroma. Bet sužinojau, kad ir Lietuvoje jau kai kur vyko šie paminėjimai.“

Prieš 5 metus pirmą kartą doviliškes mezgėjas subūrė „Mezgimo suolelis Doviluose“ – kasmet vis kita tema. Ten susėdusios šių rankdarbių mėgėjos mezginukais papuošė medį. E. Žukauskienė nusprendė skleisti mezgimą plačiau. Minėti pasaulinę mezgimo viešumoje dieną Klaipėdos rajone tapo tradicija.

Kitais metais Doviluose susirinkusios mezgėjos dekoravo bibliotekos kėdę, ant kurios sėdėdama Eligija vaikams skaito pasakas. Vėliau mezgė pasakų personažus – lėles. O pernai Žadeikiuose nėrė sapnų gaudyk­les, bet lietuviškais motyvais. O šiemet „Mezgimo suolelis – nerti kvadratėliai“ pakvietė į Veiviržėnus. Mezgėjos buvo pasiruošusios iš kvadratėlių nunerti uždangalą pufui. Pasak iniciatorės E. Žukauskienės, tai labai greitas mezgimo būdas. „Juo neriami pledai, staltiesės, šlepetes, drabužiai“, – dėstė bibliotekininkė, rankdarbių mėgėja.

Į mezgėjų susibūrimą pabendrauti, pakalbėti apie kasdienybę atvyko politikės R. Linkienė ir L. Piaulokaitė-Motuzienė.Originalios dovanos idėja

E. Žukauskienė pastebėjo, jog mokslininkai nustatė mezgimo privalumus: gerina smulkiąją motoriką, atitolina senatvinį užmaršumą, padeda kenčiantiesiems nuo lėtinio skausmo. Be to, šiuo laiku, kai galima beveik viską nusipirkti, mezginiai, nėriniai – puiki dovana. „Jie turi ypatingą prasmę: megzdama mezgėja galvoja apie žmogų, kuriam skirta dovana. O tai gali būti rezginėlė, puodkėlė, papuošianti artimo žmogaus virtuvę, servetėlės, puodelių ar virdulio šildyklės, sapnų gaudyklė ir kita“, – nuotaikingai dėstė Eligija. Ji pastebėjo, jog mezgimas vis labiau populiarėja.

Veiviržėnuose susirinko dailiai mezgančios ir neriančios auksarankės moterys. Pasidalinti patirtimi čia taip pat atvyko Savivaldybės tarybos narės R. Linkienė ir L. Piaulokaitė-Motuzienė. Visus svetingai sutiko Amatų centro vadovė, bibliotekininkė Valė Krauleidienė, pavaduotoja Aurelija Pociuvienė. Dalyvavo ir Amatų centre vykdomo projekto „Socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems bendruomenėje“ dalyviai. Taigi vieni nėrė, kiti pynė iš vytelių.

Neabejingos ir politikės

L. Piaulokaitė-Motuzienė prisipažino mezganti nuo vaikystės. „Visiems reikia rasti malonų užsiėmimą. Juk kuo įmantresnis mezgimo raštas, tuo mažiau blogų minčių“, – įvardijo psichoterapinį mezgimo poveikį ji.

R. Linkienė sakė seniai skaičiusi apie šią akciją. „Puiki relaksacija su virbalais ar vąšeliu rankose, – patikino ji. – Galiu aprengti megztais drabužiais visą šeimą – vaikams mezgiau ir nėriau viską.“ Tarybos narė sakė atvykusi čia ne tik pasidalinti patirtimi, bet iš pirmų lūpų išgirsti žmonių problemas.

Po kaštonais ant stalų galėjai pamatyti, ką auksarankės moterys anksčiau sukūrė vąšeliu ar virbalais: pledą, sapnų gaudykles, netgi knygą dekoravo megztu „apdaru“. Veiviržėniškei Eglei Žemgulienei mezgimas tampa pragyvenimo šaltiniu – įkūrė internetinę parduotuvę, sulaukia užsakymų mezginiams. Ji dalyvavo mezgėjų klubo susibūrime Klaipėdoje.

Dianai Keserauskienei patinka nėrimas, bet savo malonumui. „Grįžta megztų drabužių mada“, – sakė ji.

Smagiai laiką leido su dukrele atėjusi Airida Kenstavičienė. Regina Mozerienė su nėriniu rankoje pasakojo, kad jos laisvalaikis paskutiniu metu buvo skirtas riešinėms ir kitiems nedideliems rankdarbiams megzti.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių