Vėžaičiuose susidūrė trys automobiliai

Antradienį apie 17.30 val. į Vėžaičius skubėjo pareigūnai, ugniagesiai, greitoji medicinos pagalba. Kelyje Vėžaičiai–Plungė susidūrė trys automobiliai. Sužalotas vienas asmuo.

Nukentėjusysis – gargždiškis

Kaip „Bangą“ informavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Asta Kažukauskienė, Vėžaičių Nausodžio gatvėje automobilio „Škoda“ vairuotojas ketino sukti į kairę ir sustojo praleisti priešais važiuojančių automobilių. Į jo galą atsitrenkė taksi automobilis „Opel Zafira“. Nuo smūgio „Škoda Fabia“ išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su „Audi 6“.

Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, prispaustų žmonių nebuvo. Ant važiuojamosios kelio dalies išsibarsčiusias duženas ugniagesiai sušlavė, surinko išsiliejusius eksploatacinius skysčius (panaudoję sorbentą ECO-DRY).

Per eismo įvykį nukentėjo 60 metų gargždiškis „Škoda“ vairuotojas. Kaip pasakojo nukentėjusiojo dukra Aleksandra, medikų diagnozuoti sužalojimai – kaklo srities patempimas, krūtinės ląstos, dubens ir kiti sumušimai. Vyriškis išleistas gydytis ambulatoriškai.

Vairuodami naudojasi mobiliuoju telefonu

Visi vairuotojai buvo blaivūs. Pareigūnai eismo įvykių detalių neatskleidžia, nes vyksta tyrimas. Tačiau yra nuomonė, kad automobilį „Opel Zafira“ vairuodamas 59 metų vyras galimai naudojosi mobiliojo ryšio priemone, todėl nepastebėjo priekyje stabdžiusio automobilio „Škoda Fabia“ ir atsitrenkė į jo galą.

Kad dažna avarijų priežastimi tampa mobiliųjų telefonų naudojimas vairuojant, pastebi ir draudikai. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje užsakymu atliktas Baltijos šalių saugumo indekso tyrimas atskleidė, kad dažniausiai lietuviai prie vairo linkę naudotis telefonuose esančiomis kelių navigacijos programėlėmis bei nenaudodami laisvų rankų įrangos atsiliepti į skambučius.

Navigacijos programėles telefone prie vairo dažnai arba kartais naudoja daugiau nei pusė (54 proc.) šalies gyventojų. Į skambučius atsiliepinėja 42 proc., o trečdalis tyrimo dalyvių pripažino prie vairo patys skambinantys įvairiais reikalais. Vienas iš penkių (23 proc.) gyventojų vairuodamas nevengia telefone skaityti žinučių, beveik tiek pat apklaustųjų (18 proc.) – patys jas rašo. 14 proc. lietuvių vairuodami dažnai arba kartais telefone naudojasi socialiniais tinklais.

„Vairavimas reikalauja visiško susikaupimo ir dėmesio sutelkimo į tai, kas vyksta kelyje. Bet kokia pašalinė veikla vairuotoją blaško, trukdo jam tinkamai ir laiku reaguoti. Dažnas vairuotojas mano, kad žvilgtelėti į gautą žinutę telefone ar brūkštelėti trumpą atsakymą ilgai netruks. Tačiau, net ir važiuojant nedideliu greičiu, sekundei prarasta koncentracija gali lemti susidūrimą su kita transporto priemone, į kelią staiga išbėgusiu gyvūnu ar kita kliūtimi“, – sako draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius.

Anot draudikų atstovo, šiandien vairuotojai įpratę ne tik skaityti ar siųsti žinutes, bet ir atsakinėti į elektroninius laiškus, naršyti internete ar net pasidaryti asmenukę socialiniams tinklams, filmuoti pastebėtus kitus eismo įvykius ar taisyklių pažeidimus. Už tokius veiksmus, kaip ir už telefono vairuojant naudojimą kitais tikslais, KET numatyta nuo 60 iki 90 eurų siekianti piniginė bauda.

Violeta DUNAUSKYTĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių