Viceministrė J. Neliupšienė: Ukraina savo valia gintis ir tvirtybe jau įrodė, kad ji yra Europos pamatinių vertybių gynėja nuo barbariškos Rusijos

Lapkričio 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lankėsi Ukrainoje. Viceministrė atvyko į Kyjivą kartu su Europos šalių moterų delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Latvijos, Lichtenšteino, Rumunijos ir Vokietijos išreikšti solidarumo su Ukraina ir jos žmonėmis, nuo 2014 metų narsiai kovojančiais prieš Rusijos agresiją.

„Vienas iš pagrindinių vizito tikslų – išreikšti tvirtą paramą Ukrainos europietiškai ateičiai. Ukraina savo valia gintis ir tvirtybe jau įrodė, kad ji yra Europa, kad ji yra Europos pamatinių vertybių gynėja nuo barbariškos Rusijos. Bendromis partnerių pastangomis Ukrainos atstatymas jau prasidėjo, o Ukrainai laimėjus šį karą, mes visi turėsime dar labiau susitelkti ir paspartinti europietiškos Ukrainos atstatymo tempą“, – po susitikimo su Olga Stefanishyna, Ukrainos vicepremjere euroatlantinės integracijos klausimams, sakė viceministrė.

Iki šių metų pabaigos Lietuva planuoja Borodiankoje įkurti mobilią gyvenvietę, kurioje laikinai apgyvendins apie 36 šeimas, netekusias namų per Rusijos karą prieš Ukrainą. Lietuva taip pat planuoja prisidėti prie tilto rekonstrukcijos Kyjivo srityje, darželio Irpinėje renovacijos bei mokyklos Borodiankoje rekonstrukcijos.

Europos šalių ministrių ir viceministrių delegacijos susitikimai su Verkhovnos Rados pirmininku Ruslan Stefanchu ir vice-pirmininke Olena Kondratiuk vyko Verkhovnos Rados rūsyje, nes susitikimo metu Rusijos agresoriai atakavo vieną iš Kyjivo elektrinių.

Vizito Ukrainoje metu, viceministrė J. Neliupšienė taip pat dalyvavo susitikimuose su Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komitetu, kitų tarptautinių organizacijų bei Ukrainos visuomenės atstovais.

„Tūkstančiai vaikų iš Ukrainos, lyg tamsiausiais Gulago metais, buvo ištremti į Rusiją. Tarptautinė bendruomenė turi dėti visas pastangas, kad šie vaikai kuo greičiau saugiai sugrįžtų į Ukrainą ir augtų kartu su atstatoma gimtąja šalimi“, – sakė J. Neliupšienė.

Viceministrė šįvakar taip pat susitiks su Pirmąja Ukrainos ponia Olena Zelenska bei universitetų studentais, kuriems perduos stiprų Lietuvos palaikymą Ukrainai ir jos žmonėms.

Užsienio reikalų ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių