• 24 gegužės, 2022
|

Viskas, ką naudinga žinoti prieš įsigyjant naują patalynę

Čiužiniai, kurių gausų ir įvairų pasirinkimą galite rasti varle.lt svetainėje, be abejonės yra labai svarbūs mūsų poilsiui ir miego kokybei, tačiau, be patalynės – patogiai miegoti tikrai nepavyktų. Patalynės: pagalvių, antklodžių, paklodžių, dėka, galima jaukiai apsigobti, sušilti, o miego metu jaustis patogiai ir maloniai. Patalynė ne tik suteikia šilumą ir jaukumą, bet ir efektyviai apsaugo lovą, čiužinį nuo nusidėvėjimo, išsitepimo. Žinoma, dėka jos, pati lova atrodo stilingai ir gražiai.  Pravartu paminėti, kad prieš tūkstančius metų, patalynę žmonės kurdavo patys, iš pačių pagrindų: lapų, plunksnų, vilnos, gyvūnų kailių. Na, o amžiams ir metams bėgant, tobulėjant ne tik įvairiems procesams, bet ir pačiai žmonijai, patalynę galime lengvai įsigyti ne tik fizinėse, bet ir internetinėse parduotuvėse. Ilgainiui, patalynė imta gaminti iš kokybiškų, dažnai, iš ekologiškų ar net veganiškų medžiagų, garantuojančių ne tik šilumą ir jaukumą, bet ir ekologiškumą bei lovos stilingumą. Tad, drįstame teigti, kad patalynė – vienas iš svarbiausių ir reikalingiausių miegamojo aksesuarų. Šiame straipsnyje rasite informacijos, kurią naudinga žinoti prieš įsigyjant naują patalynę. 

Pagalvės: skirtingi tipai ir ypatybės 

Pagalvės – neatsiejama patalynės dalis. Jos turi dvi, pagrindines funkcijas – suteikti atramą kaklui ir nugarai ir garantuoti komfortą. Mūsų stuburas turi natūralų išlenkimą, todėl, įsigijus pagalvę, kuri yra per žema arba per aukšta, per minkšta ar per kieta, komforto ir patogumo galite ir nejausti. Tinkama, patogi pagalvė garantuos kokybišką ir patogų miegą, užkirs kelią stuburo iškrypimams, skausmams. Dėl šios priežasties, pagalvės įsigijimo svarbumas prilyginamas lovos čiužinio įsigijimui. Iš esmės, pagalvės gali būti kelių tipų: ortopedinės, standartinės arba dekoratyvinės. Dekoratyvinės – miegui nenaudojamos. Tai namų puošmena ir sofos ar lovos papildinys, padedantis pabrėžti baldų grožį, stiliaus išskirtinumą. Miegui naudojamos standartinės ir ortopedinės pagalvės. Tiems, kurie, dažniausiai, miega ant pilvo arba ant nugaros, rekomenduojamos plonesnės, minkštesnės pagalvės. Tuo tarpu, tie, kurie miega ant šono, turėtų ieškoti storesnių pagalvių. Taip yra dėl to, kad miegant ant šono susidaro didesnis tarpas tarp galvos ir čiužinio, kurį pagalvė privalo užpildyti. Taip pat, miegantiems ant šono tinkamesnėmis laikomos ir kietesnės pagalvės, nes jos apsaugo kaklą nuo nenatūralaus ir nepatogaus išsilenkimo. 

Antklodės – šilumai ir jaukumui

Išsirinkus tinkamas, patogumą garantuojančias pagalves, nereikėtų pamiršti ir jų neatsiejamų kompanionių – antklodžių. Paprastai ir trumpai tariant, antklodė yra atsakinga už šilumą ir jaukumą miego metu. Antklodės gali būti ne tik įvairiausių dydžių, bet ir užpildytos skirtingais užpildais. Vieni jų – natūralūs, kiti – sintetiniai. Na, o tinkamo užpildo pasirinkimas visiškai priklauso nuo turimų poreikių bei norų. Būtent antklodės užpildui ir reikėtų skirti daugiausiai dėmesio. Natūralūs antklodžių užpildai – švelnūs, minkšti, šilti ir leidžiantys kvėpuoti. Daugumą tokių antklodžių galima skalbti skalbimo mašinoje, pačios antklodės pasižymi patvarumu. Dažniausiai, šio tipo antklodės yra užpildomos pūkais, plunksnomis arba vilna. Būtent vilnonės antklodės, dažniausiai, pasižymi hipoalerginėmis savybėmis, todėl, puikiai tiks pūkams ir plunksnoms alergiškiems žmonėms. Tiesa, hipoalerginėmis savybėmis pasižymi ir sintetinius užpildus turinčios antklodės. Nors sintetinės antklodės puikiai sugeria prakaitą, jos neleidžia kūnui taip efektyviai kvėpuoti. Naudinga žinoti, kad sintetiniai užpildai gali būti įvairiausių storių, tad, tikrai yra iš ko pasirinkti. Tačiau, žvelgiant iš ekologinės pusės, tokios antklodės nėra draugiškos aplinkai, kadangi, dažniausiai, yra gaminamos iš plastiko.

Užvalkalai – garantuotam patogumui ir jaukumui

Galiausiai, būtina pasirūpinti ir tinkamais bei kokybiškais patalynės užvalkalais, kurie apsaugo čiužinius, pagalves ir antklodes nuo spartesnio susidėvėjimo. Rinkdamiesi patalynės užvalkalus pasirinkite ne tik tuos, kurie yra skirti pagalvėms bei antklodei, bet ir nepamirškite pasirinkti paklodės. Paklodė – efektyviausia čiužinio apsauga. Ji gali būti standartinė arba su guma, kuri leidžia paklodei puikiai priglusti prie čiužinio ir užkerta kelią paklodės susivyniojimams ar nuspardymui. Geriausi patalynės užvalkalai – pagaminti iš kokybiškų, natūralių audinių. Medvilnė, satinas, šilkas, linas – medžiagos, kurių turėtumėte ieškoti rinkdamiesi naują patalynės užvalkalų komplektą. Tiesa, nepamirškite atidžiai atsižvelgti ir į užvalkalų dydį, kuris privalo būti suderintas su patalynės, lovos dydžiu. Kokybiški ir malonūs patalynės užvalkalai tikrai prisideda prie kokybiško ir malonaus poilsio! 

Įvairi patalynė ir kokybiškiausi bei gražiausi patalynės komplektai – varle.lt svetainėje. Čia visada žemos kainos! 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių