VMI paramos gavėjams netrukus perves 21,1 mln. eurų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms šiandien pradeda pervesti gyventojų skirtą paramą. Rėmėjų lėšos bus pervedamos dalimis kasdien iki lapkričio 15 d. Dar šią savaitę pirmuosius paramos gavėjus pasieks apie 6  mln. eurų.

Šiemet nuo 2020 m. sumokėtų mokesčių apie 458 tūkst. gyventojų iš viso paramai skyrė beveik 21,1 mln. eurų, tai yra beveik 4 proc. didesnę sumą nei  praėjusiais metais (pernai – beveik 20,3  mln. eurų). Iš jų daugiau nei 1,1 mln. eurų paramos sulaukė politinės partijos, o profsąjungoms ir jų susivienijimams skirta – beveik 631 tūkst. eurų.

„Apie 11,2 tūkst. gyventojų pateiktų prašymų skirti paramą šiuo metu dar negali būti įvykdyti, kadangi gyventojų pateiktose pajamų deklaracijose nustatyta klaidų, tačiau kai tik pastarieji jas ištaisys, paramos gavėjai netruks sulaukti ir jiems skirtos paramos“, – sako VMI viršininko pavaduotojas dr. Martynas Endrijaitis.

Primenama, kad paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, galima skirti iki 1,2 proc. sumokėto GPM dalies, politinėms partijoms – iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc.

Siekiant užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimo asmens duomenimis atvejams, nuo 2022 m. prašymus dėl paramos skyrimo gyventojai galės pateikti tik e. būdu per elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Šiemet prašymus savarankiškai e. būdu be VMI specialistų pagalbos pateikė apie 90 proc. gyventojų (pernai 87 proc.).

Išsami informacija apie paramos gavėjams skirtas lėšas skelbiama viešai, VMI interneto svetainėje adresu https://www.vmi.lt/evmi/paramos-statistika.

Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos telefonu 1882 (+370 5 260 5060) ar 8 5 2191 777, taip pat pateikus paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

Konsultacijos aptarnavimo padaliniuose – su išankstine rezervacija.

VMI informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių