VMI paskelbė deklaravimo startą

Mokestinių prievolių departamento Gargždų poskyrio darbuotojos ir vedėja D. Milinauskienė (pirma iš dešinės) ragina nedelsti deklaruoti pajamas ir turtą.

 

Gargždų poskyris: gyventojams deklaruoti paprasta

Deklaruoti pajamas ir turtą šiemet reikia iki gegužės 2 d. Laiku pateikus deklaraciją, mokesčių permoką galima susigrąžinti iki liepos 31 d. Pateikus arba patikslinus po termino, permoka bus grąžinta vėliau.

Supaprastintas procesas

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (http://deklaravimas.vmi.lt) jau pateikė preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas 1,5 mln. šalies gyventojų. Deklaracijas galima pateikti internetu, taip pat naudojantis programėle e.VMI, atsiųsti paštu ar deklaruoti VMI aptarnavimo skyriuje.

„Norime padėkoti visiems, praėjusiais metais laiku pateikusiems gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas, – pristatydama deklaravimo startą ketvirtadienį kalbėjo Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento Gargždų poskyrio vedėja Dalia Milinauskienė. – Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet VMI siekia kuo labiau supaprastinti deklaravimo procesą, kad gyventojams deklaruoti pajamas ir turtą būtų paprasta bei patogu.“

Šiemet pirmą kartą VMI interneto svetainėje paskelbė Metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio ir Metinio papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiuoklę 2012–2016 metams. Ji aktuali tiems gyventojams, kurie dirbo ne visus metus ir gali susigrąžinti dalį GPM dėl pritaikyto per didelio NPD. Ši skaičiuoklė ypatingai aktuali studentams ir moksleiviams, dirbusiems keletą mėnesių, pvz. vasaros atostogų metu.

Klaipėdos AVMI pažymi, kad GPM permokos pirmiausia bus grąžinamos tiems mokėtojams, kurie teikia teisingas elektronines deklaracijas. Pernai VMI Klaipėdos apskrities gyventojams grąžino per 8,5 mln. € GPM permokos.

Privalantys deklaruoti

Pajamų deklaracijas šiemet privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.) ir, be abejo, gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių.

Pajamų deklaracijas taip pat reikia pateikti, jeigu gyventojui buvo pritaikytas per didelis NPD ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, nes buvo taikytas per mažas NPD. VMI skaičiavimu, dėl NPD taikymo turi deklaruoti apie 150 tūkst. šalies gyventojų. Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje, nepasinaudojo visu metiniu NPD už auginamus vaikus (įvaikius).


  • Pasak Gargždų poskyrio vedėjos D. Milinauskienės, Klaipėdos rajono gyventojai nuo 2004 m. pateikė 229 296 pajamų deklaracijas, grąžinta 15 439 081 Eur GPM permokos. 102 030 prašymų pateikta pervesti 2 proc. sumokėto GPM paramos gavėjams, pervesta 2 422 797 Eur. Politinėms partijoms pervesti iki 1 proc. pateikti 4 467 prašymai, pervesta 54 277 Eur.
  • VMI primena, kad programėlę „e.VMI“ išmaniesiems telefonams, padėsiančią kelių mygtukų paspaudimu pateikti deklaraciją, gyventojai gali parsisiųsti iš „Google Play“ ir „AppStore“, taip pat iš VMI interneto svetainės http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles.
  • Savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus telefonais:1882, (8 5) 255 3190.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių