VMI skelbia gyventojų turto deklaracijų duomenis

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad paskelbti nauji Metinių gyventojų (šeimos) turto deklaracijų duomenys už 2021 metus. Šiemet galima susipažinti su beveik 48 tūkst. viešai skelbiamų turto deklaracijų išrašų. Sąrašas skelbiamas čia: Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos duomenų išrašai – VMI.

Asociatyvinė nuotr.

Turto deklaracijas, dėl užimamų pareigų už 2021 m. pateikti turėjo apie 102,6 tūkst. gyventojų – naujausiais duomenimis laiku iš jų pareigą atliko beveik 84 tūkst.“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė atkreipdama dėmesį, kad apie2 tūkst. gyventojų dar nepateikė turto deklaracijos ir tai turėtų padaryti nedelsdami.

VMI svetainėje skelbiami valstybės tarnautojų ir kitų asmenų duomenys skirti viešumui bei skaidrumui užtikrinti, visuomenės savikontrolei. Turto ir pajamų deklaracijų duomenis VMI taip pat naudoja nustatant ir rizikingiausius mokesčių mokėtojus – informacija analizuojama ir lyginama su VMI turimais bei iš trečiųjų šaltinių gautais duomenimis apie asmenų pajamas, turimą turtą ir išlaidas.

VMI primena, pagal Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymą (toliau – Įstatymas) 2021 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą Lietuvoje ir užsienyje deklaruoti privalo seimo paskirti institucijų ir įstaigų, finansuojamų iš valstybės biudžeto, vadovai bei pareigūnai, valstybės politikai ir tarnautojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų, įskaitant aukštųjų mokyklų, akcinių, uždarųjų akcinių bendrovių padalinių, jei akcininkė ar steigėja yra valstybė ar savivaldybė, vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai. Taip pat teisėjai, notarai, prokurorai, antstoliai ir kiti Įstatymo 2 straipsnio 1 dalyje išvardinti asmenys ir jų šeimos nariai.

Daugiau informacijos apie gyventojų turto deklaracijų duomenis paramą rasite čia. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiame telefonu 1882 (+370 5 260 5060), o nuotolines paslaugas – 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – su išankstinė rezervacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių