VMVT prašymu atnaujinta galimai gyvūnus suluošinti leidusio laikytojo ikiteisminio tyrimo byla 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų pastangomis, bendradarbiaujant su ikiteisminio tyrimo institucijomis, vėl atnaujinta 2021 metais visuomenę sukrėtusi byla, kuomet gyvūnų augintinius laikantis ir veisiantis L. S., galimai negrįžtamai suluošino augintinius.

VMVT specialistai siekdami ikiteisminio tyrimo bylos atnaujinimo dėl galimai gyvūnus augintinius suluošinusio laikytojo 2023 m. gegužės 18 d. kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūrą (prokuratūra), kurią informavo, jog Lietuvoje jau yra atsiradusi galimybė vykdyti gyvūnų DNR tyrimą. Atlikus tyrimą ir gavus rezultatus bei paaiškėjus esminėms aplinkybėms, turinčioms reikšmės bylai išspręsti teisingai, kurios nebuvo nustatytos priimant sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, šių metų balandžio 9 d. prokuratūra priėmė nutarimą atnaujinti ikiteisminį tyrimą. 

Prieš daugiau nei du metus VMVT inspektoriai nustatė, kad gyvūnų laikytojo L. S. laikomiems šunims buvo atliktos draudžiamos veterinarinės procedūros – pašalintos balso stygos, dėl kurių šunys nebegali patenkinti savo fiziologinių poreikių – negali loti, cypti, ar kitaip išreikšti savo poreikių balsu.  

Tyrimas ne kartą buvo nutrauktas dėl sudėtingai gaunamų įrodymų stokos. Paaiškėjus naujiems duomenims ikiteisminis tyrimas šiuo metu yra tęsiamas.  

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių