• 9 rugpjūčio, 2022
|

Vonios plytelės: kurias rinktis?

Bene geriausias pasirinkimas vonios kambario sienų ir grindų apdailai – šiam tikslui pritaikytos vonios plytelės. Jos yra praktiškos, lengvai prižiūrimos bei stilingos. Kurias pasirinkti: marmurines, betonines ar dekoratyvinio akmens? Matines ar blizgias? Tai, ir daugiau aptarsime šiame straipsnyje.

Nuo marmuro iki betono imitacijų

Svarstant, iš kokių medžiagų pagamintas plyteles rinktis, gali kilti nemažai abejonių ar klausimų, kadangi pasirinkimų – daugybė. Nuo plytelių medžiagos priklauso jų tvirtumas, atsparumas, ilgaamžiškumas, o taip pat estetinis vaizdas. Populiariausi sprendimai yra betono, marmuro, akmens imitacijos ir prabangios vonios plytelės.

Marmurinės plytelės yra nesenstanti klasika, kuri vonios kambariui suteikia rafinuotumo, prabangos pojūtį. Jos gali puikiai papildyti tiek klasikinį, tiek šiuolaikišką interjerą. Skirtingai nei natūralus marmuras, marmurą imituojančios plytelės dėl atsparumo vandeniui leidžia džiaugtis naujai atrodančia vonios kambario, dušo apdaila net ir po daugelio metų.

Akmens paviršių imituojančios vonios plytelės yra mėgstamos dėl savo tvirtumo ir ilgaamžiškumo, estetinių savybių. Jos yra praktiškos, funkcionalios ir kainuoja sąlyginai nedaug. Tokios plytelės vonios kambaryje sukuria šiuolaikišką, raminančią ir elegantišką atmosferą.

 Betono imitacijos plytelės yra itin patvarios, ilgaamžiškos, puikiai tinkančios sienų, o ypač – grindų apdailai. Betoninės plytelės interjerui suteikia modernumo, subtilumo pojūtį, o dėl „nepretenzingos“ išvaizdos išryškina kitas interjero detales. Be to, betoninių plytelių priežiūra reikalauja mažai pastangų.

Blizgumas. Matiškumas

Plytelių blizgumas arba matiškumas tampa dažnu diskusijų objektu, ypač kalbant apie vonios kambario apdailą. Tačiau tiek blizgios, tiek matinės vonios plytelės turi savų privalumų ir trūkumų.

Blizgios plytelės atspindi šviesą, todėl vizualiai padidina vonios kambarį ir sukuria erdvumo įspūdį. Jei vonios kambarys yra mažas, puikus pasirinkimas jį iškloti blizgiomis plytelėmis. Nors su šviesių atspalvių blizgiomis plytelėmis erdvumo efektą „išgauti“ yra lengviau, net ir tamsių atspalvių plytelės suteiks panašų efektą.

Kartais manoma, kad blizgios plytelės yra slidžios, todėl nėra tinkamos vonios grindims. Tačiau iš tiesų taip nėra – pasitelkus specialias apdailos medžiagas, blizgiomis plytelėmis galima iškloti ir grindis, užtikrinant šimtaprocentinį saugumą. Be to, blizgios plytelės itin lengvai valosi, tačiau verta nepamiršti, jog tam, kad pavyktų išlaikyti sienų ar grindų blizgumą, svarbu plyteles reguliariai valyti.

Matinės plytelės atrodo itin stilingai, sukuria išskirtinumo, unikalumo įspūdį. Esminis jų privalumas – praktiškumas. Skirtingai negu blizgios, matinės plytelės daug lengviau maskuoja nešvarumus, tačiau taip pat ir valosi šiek tiek sunkiau.

Mažiau plytelių, daugiau spalvų

Siekiant, kad vonios kambarys atrodytų erdviau, vertėtų rinktis didesnių formų vonios plyteles. Kitas didesnio formato plytelių privalumas yra tas, jog tarpų valymui sugaištama mažiau laiko.

Norintys kuo mažiau laiko skirti plytelių valymui taip pat turėtų vengti vienspalvių plytelių. Ant margų ir raštuotų plytelių nešvarumai yra ne taip stipriai pastebimi. Neutralios, šviesesnių atspalvių spalvos taip pat labiau paslėps nešvarumus, lyginant su tamsiomis plytelėmis.

 

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių