• 28 rugsėjo, 2022
|

Vyriausybės sprendimas verčia taupyti mokytojų sąskaita

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) ne tik pateikė siūlymus LR Vyriausybės šiandienos posėdyje svarstomam mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo nutarimo projektui, tačiau ir nepritaria LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės siūlomam sprendimui.

„Trečiadienio posėdyje LR Vyriausybė svarstys Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtą mokymo lėšų pakeitimo projektą, kuris nenumato problemų sprendimo, o tik perskirsto lėšas. Jeigu Vyriausybė pritars – ne tik nukentės neformalusis švietimas, nes jo sąskaita bus uždengtas mokymo lėšų trūkumas kitiems dalykams, bet ir bus sumažintas mokytojams bendruomeninei veiklai skirtų valandų skaičius. Tai reiškia ėjimą atgal, į laikus, kai mokytojams nebuvo mokama už didelę dalį jų atliekamų darbų“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Anot LŠMPS pirmininko, susidariusios problemos sprendimui trūksta elementarios pagarbos mokytojams ir politinės valios. Mokymo lėšų trūkumas atsirado 2019 metais, kai buvo prailginti mokslo metai, o lėšų apmokėti už daugiau vedamų pamokų nebuvo skirta. Ir kol šių lėšų, kurių skyrimą numato galiojantys teisės aktai, nebus, tol bus taupoma mokytojų sąskaita.

„Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai ne kartą teikėme pasiūlymus kaip problemą spręsti iš esmės. Tam užtektų 5 mln. eurų, paskutiniam šių metų ketvirčiui. Tačiau vis išgirsdavome atsakymą, jog Vyriausybė nepritaria šių lėšų didinimui. Panašu,  kad kol švietimas neprieis liepto galo, tol problemos ir toliau bus maskuojamos, o ne sprendžiamos“, – pastebi E. Milešinas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

Egidijus Milešinas, Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių