Žadeikiai pasipuošę sutinka šventes

Velykų medžiu džiaugiasi ne tik bendruomenės pirmininkė V. Padleckienė (viduryje), bet ir R. Širvaitienė su dukra Indre.

Žadeikių bendruomenės žmonės artėjant Prisikėlimo šventei suskato tvarkyti ir puošti kaimo centrą. Čia nuotaiką pakylėja spalvingas velykinis medis, stilizuotų margučių alėjoje įkurdinti zuikiai.
„Anksčiau to nedarėme – šiemet pirmą kartą, – patikino žadeikiškė Angelė Srėbalienė, buvusi Žadeikių seniūnaitijos seniūnaitė. – Šiemet pirmą kartą nutarėme velykiniais simboliais papuošti kaimo centro erdvę.“
Žadeikių bendruomenės pirmininkė, J. Lankučio viešosios bibliotekos Žadeikių filialo bib­liotekininkė Vida Padleckienė subūrė kaimo žmones puoštis Velykoms. Atsiliepė moterys ir vyrai. Ne vieną dieną jie tvarkė viešąją erdvę, pjaustinėjo dekoracijas, moterys siuvo, mezgė, nėrė žaislus velykiniam medžiui, dažė, dekoravo stilizuotus margučius, zuikius.
Bendruomenės iniciatyvą palaikė menine gyslele apdovanota naujakurė Sandra Kensgailė, pasidalijusi savo idėjomis, padėjusi kurti. Padirbėję žadeikiškiai džiaugiasi netikėtomis spalvomis atsivėrusia erdve. Ir patiems smagu, ir užsukusiems prašalaičiams linksma žvelgiant į besišypsančius zuikius. Būtų dar gražiau, jeigu ne tas senas griūvantis pastatas – buvusi kontora, kultūros namai. Nepuošia jie kaimo centro. „Parduodamas, bet niekas nenori jo pirkti, – apgailestavo tvarką ir grožį mėgstanti A. Srėbalienė. – Nugriovus būtų galima įrengti aikštelę.“

Prie įspūdingo margučio – bendruomenės pirmininkė V. Padleckienė (viduryje), narės A. Srėbalienė ir Regina Mockienė.


Žadeikiškiai užsikrėtė šventine nuotaika. Jų kasdienybė nėra tokia spalvinga. Kai kas verčiasi augindami mėsinius galvijus ar laikydami melžiamas karves, bet už pieną – katino ašaros. Važinėjančius į darbą Gargžduose kasdien dirgina mintis, kad kelionė sutrumpėtų ar būtų patogesnė, jei išasfaltuotų žvyrkelį, vedantį Vėžaičių link. Žadeikiai, kaip ir kiti nuo miestų nutolę kaimai, senėja. Liūdina, kad daugėja tuščių sodybų. „Gal išasfaltavus šį kelią daugiau jaunų šeimų atsikraustytų?“ – svarsto bendruomenės nariai.
„Mūsų kaimas gyvas, žmonės aktyvūs – renkasi į biblioteką. Neseniai įkūrėme knygų klubą – žadame aptarti pirmąją knygą“, – atskleidė bibliotekininkė.
Iš tiesų biblioteka – vienintelis kultūros židinys Žadeikiuose (dar yra dvasinis – koplyčia). Bendruomenės žmonės renkasi į edukacijas – paskutinėje spalvomis prakalbino jūros bangų nugludintus akmenėlius. Ateina paskaityti spaudą, paimti knygą ar pabendrauti jaukioje aplinkoje. „Vienas skaitytojas bibliotekai padovanojo kavos aparatą – vaišinamės dabar“, – šypsojosi V. Padleckienė. Ji džiaugiasi, kad žadeikiškių idėja senas pavėsines pritaikyti bendruomenės reikmėms laimėjo Savivaldybės konkurse ir gavo finansavimą – 15 tūkst. eurų. Sutvarkius pavėsines bus puiki vieta renginiams šiltuoju metu.
Pasipuošusius Žadeikius aplankiusi Regina Širvaitienė, Airijoje praleidusi 20 metų, ir dabar gretimame Ablingos kaime gyvenanti, pastebėjo, kad čia gyvena geri, kūrybiški žmonės.
Virginija AUKŠTUOLYTĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių