• 9 gruodžio, 2021
|

Žemaitiją pažins nuo mažens

Jau antrus metus Gargždų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ įgyvendinami etnokultūros projektai. Atsižvelgiant į tai, kad 2019 metai paskelbti Žemaitijos ir Vietovardžių metais, sumanyta imtis etnoprojekto „Pažinkime Žemaitiją“. Jo tikslas – suteikti žinių apie Žemaitijos krašto vietovardžius, papročius, tradicijas.

Visą praėjusią savaitę įstaigoje buvo organizuojamos įvairios aktyvios veiklos: amatų diena – pynimo iš vytelių mokymasis su Veiviržėnų amatų centro tautodailininke Aurelija Pociuviene, Žemaitijos žemėlapių kūrimas, viktorina „Žemaitija – vaikų akimis“ su priešmokyklinio amžiaus ugdytiniais, kurioje dalyvavo svečiai iš Kretingos rajono Kurmaičių pradinės mokyklos. Vasario 13 dieną „Gintarėlis“ sukvietė bendruomenę į vakaronę „Žemaitiu suejėms“. Jau nuo pirmų autentiška žemaičių tarme ištartų vakaronės vedėjų žodžių pasijutome tikrame Žemaitijos kaime. Ugdytiniai kartu su tėveliais sekė pasakas, deklamavo eilėraščius žemaičių tarme, dainavo lopšines ir žaidė žaidimus. Kai pasigirdo žemaitiškos dainos, abejingų neliko. Vakaronės pabaigoje visi turėjo galimybę pasivaišinti žemaitiškais patiekalais, atsigaivinti namine gira.

Esame dėkingi visiems dalyviams ir padėjusiesiems organizuoti šitą jaukią vakaronę. Tikime, jog, būdami kartu ir puoselėdami savo tautos, krašto kultūrą, užauginsime pilnavertį, kūrybišką, savo Tėvyne besididžiuojantį, mylintį žmogų.

Rosita ANULIENĖ

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių