Žemdirbių susibūrime – atjauta ir gerumas

Didžiųjų švenčių išvakarėse gausus būrys išsipusčiusių rajono ūkininkų susirinko į kalėdinį vakarą Vėžaičių konferencijų centre. Jaukioje erdvėje išskirtinis akcentas – keptas paršelis neleido dvejoti, jog tai žemdirbių šventė. Kalėdinę nuotaiką subtiliai kūrė smuikininkė ir dainininkai. Ją skleidė ir žvakių šviesa ant šventiškai papuoštų stalų, originali žaliaskarė. Šiame renginyje buvo mažai kalbų, bet daug džiaugsmo ir atjautos. Susirinkusieji paaukojo 770 eurų, kad paremtų skaudžios lemties palytėto kūdikio Nojaus tėvus Veiviržėnų seniūnijoje.

Ūkininkai renginyje mėgavosi bendryste.Tą vakarą susibūrę puošnūs ūkininkai šypsojosi. Kas pasakys, kad jie prieš kelias valandas išėję iš karvidės, kiaulių tvarto ar garaže palikę nebaigtą remontuoti techniką. Jie susirinko drauge pajusti Kalėdų dvasią, bendryste sušildyti savo sielas. Įvairių sunkumų patyrę ūkininkai įsitikinę, kad svetimų bėdų nėra. Šventiškai nusiteikę jie rašė linkėjimus mažyliui Nojui Dačkauskui iš Šermukšnių kaimo, į vokelius dėjo pinigų, kad paremtų jo tėvelius. Kūdikio laukia daugybė operacijų, kad užaugtų tvirtas.

Pieno ūkio savininkai G. ir M. Skrobliai trumpam pamiršo nelengvą kasdienybę.Per ketvirtį amžiaus susiformavo agroverslininkų karta. Darbštūs, išsilavinę kaimo žmonės puoselėja modernius augalininkystės, gyvulininkystės, pieno ar mišrius ūkius. Ūkininkai neslepia esantys universalūs – šėrikai, melžėjai, artojai ir veterinarai, ekonomistai, buhalteriai. Specifinis, sunkus verslas – ne viską lemia pačių pastangos: didžia dalimi nuo Aukščiausiojo ir žemės ūkio politikos skersvėjų priklausantis. Jie buvo šio jaukaus, šilto vakaro šeimininkai. Mažai oficialių kalbų ir daug nuoširdaus džiaugsmo.

Vakaro vedėja Vilija Norvilienė pasveikino žemės ūkio produkciją gaminančius, maitinančius žemdirbius. Vakaro rėmėjas Seimo narys Petras Gražulis linkėjo, kad augtų pieno supirkimo kainos, kad grūdų derlius nemažėtų. Ir ragino išlikti žemaičiais, atkakliai siekiančiais savo tikslo.

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas kalbėjo, kad reikia praskaidrinti gyvenimą. „Gyvenkime draugiškai, džiaukimės, kad sekasi kaimynui“, – ištarė jis.

B. Markauskas pasveikino „Metų ūkio“ konkurse antrosios vietos nugalėtoją Remigijų Norvilą ir jo tėvus Bronę ir Juozą.Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas, ūkininkas Bronius Markauskas prisiminė, jog ir ankstesniais metais pienininkai rinkdavęsi į kalėdinius vakarėlius, tačiau šiemet pakvietę ir kitus žemdirbius. „Ministrai, viceministrai mėgsta žadėti, bet ne visada tesi. Mes esame tvirti, užsispyrę, mokame įgyvendinti savo planus. Pasidžiaukime tuo, ką pasiekėme“, – kalbėjo jis.

Ūkininkė Vida Gedmintienė: „Ūkininko versle monotonijos nėra: kasdien – naujas įvykis.“Judrėniškis pieno gamintojas Remigijus Norvilas, „Metų ūkio“ konkurse šiemet užėmęs antrąją vietą, į kalėdinį renginį atvyko su tėvais Juozu ir Brone Norvilais, iš kurių perėmė ūkį. B. Markauskas prisiminė savo mamos apgailestavimą: kur ji įstūmusi savo sūnų… Jis pagyrė jaunąjį ūkininką už ryžtą tęsti tėvų tradicijas.

Vakaro dalyviai džiaugėsi bendryste, šventiškomis akimirkomis ir linksmai kalbėjo apie savo kasdienybę. „Ūkininkams metai buvo geri: užderėjo ir žolė, ir grūdai. Kitais metais švęsime tris kartus, kad visi ūkininkai spėtų pabūti vakaronėse“, – smagiai ištarė ekologinio pienininkystės ūkio atstovė Birutė Žiogienė. Beje, su vyru Edvardu buvo vyriausi šio vakaro dalyviai. Manfredas Skroblys, laikantis 93 melžiamas karves, Jaunoji ūkininkė Kristina Gedmintaitė (dešinėje) su agroverslui prijaučiančia drauge Lidija Mažutyte.šypsodamasis prisipažino, jog sūnui Algirdui, mėsinių galvijų augintojui, ekonomiškai sekėsi geriau nei jam. „Bet geri metai buvo: sūnus baigė žemės ūkio universitetą“, – džiaugėsi Manfredas su žmona Genute. Nesiskundė ir Vaidutė Leonauskienė, pernai tapusi „Metų ūkio“ konkurso nugalėtoja. Tačiau ir šiemet pieno supirkimo kaina nedžiugina. „Laikome bandą tikėdamiesi, jog kitąmet bus geriau“, – ištarė ji.

Augalininkystės ūkio šeimininkas Jonas Kausteklis šypsojosi: „Geras derlius šiemet buvo.“ Jaunas ūkininkas Tadas Mockus, ekologiniame ūkyje auginantis javus, su žmona Aurelija buvo puikiai nusiteikę: „Žieminiai gerai užderėjo.“ Ūkininkas Vytautas Gliožeris patikino, jog afrikinis kiaulių maras nepakenkė jo kiaulių ūkiui: sėkmingai jas augina ir aprūpina gyventojus.

Šventėje dalyvavę žemės ūkį aptarnaujančių įmonių atstovai apdovanojo ūkininkus. Nuotaiką pakylėjo grupės „Verona“ dainos, jaunųjų merginų iš Judrėnų kalėdinės giesmės ir popdainos. Iki paryčių susirinkusiuosius linksmino grupė „Alchemija“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių