Žemės ūkio valdoms modernizuoti teikiama parama

Siekiant didinti ūkių gyvybingumą regionuose, ūkininkai jau kviečiami teikti paraiškas gauti paramą investicijoms į žemės ūkio valdas. Ūkininkai raginami nepraleisti progos efektyvinti darbą ūkiuose, juos modernizuoti, užtikrinti sklandų maisto tiekimo grandinės organizavimą. Paraiškų teikimo terminas tęsiasi nuo kovo 1 d. ir truks iki balandžio 30 d.

Klaipėdos rajono ūkininkai aktyviai domisi šia parama ir jau intensyviai ruošia paraiškas.

Ūkininkas A. Lučinskas teigia, jog parama investicijoms į žemės ūkio valdas – didžiulė paspirtis.

Išskirtinis dėmesys – produkcijai

Dar 2019-ųjų metų vasario 7 d. žemės ūkio ministro įsakymu buvo patvirtintos taisyklės dėl Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“.

Išskirtos prioritetinės veiklos sritys. Ypatingas dėmesys skiriamas visuose regionuose ūkių gyvybingumui didinti; visų tipų žemės ūkio veiklos konkurencingumui skatinti, gerinant ekonominės veiklos efektyvumą ir rezultatus, taip pat diegiant inovacines ūkių technologijas. Ne mažiau svarbus prioritetas – skatinti maisto teikimo grandinės organizavimą, įskaitant žemės ūkio produktų perdirbimą ir tiekimą rinkai.

Pagal priemonės veiklos sritį remiama ši veikla: žemės ūkio produktų gamyba; prekinių žemės ūkio produktų, pagamintų ar išaugintų valdoje, apdorojimas (rūšiavimas, pakavimas, surinkimas ir t. t.), perdirbimas ir tiekimas rinkai arba pripažinto žemės ūkio kooperatyvo tik iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų supirkimas ir realizavimas, supirktų iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimas ir iš jų pagamintų maisto ir ne maisto produktų realizavimas.

Kompensuos darbo jėgos stoką

Pareiškėjai gali būti fiziniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla ir savo vardu įregistravę ūkininko ūkį ir valdą, arba juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla ir savo vardu įregistravę valdą.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus narys, Lietuvos ekologinių ūkių bei mėsinių galvijų asociacijų narys Antanas Lučinskas teigia, jog ši parama ūkininkams yra didžiulė paspirtis. „Pats dirbu per 500 ha ir ketinu teikti paraišką rudenį, kai bus kitas kvietimas. Mūsų yra labiau augalininkystės ūkis, mes – grūdininkai. Tačiau kaimynystėje esantis pieno ūkis, kiek žinau, bandys teikti paraišką. Jie augina juodmargius buliukus, t. y. 70 ha smulkus ūkis, be to, anksčiau nėra gavę europinės paramos“, – pasakojo A. Lučinskas. Anot jo, tokia parama labai svarbi, norint modernizuoti ūkius, automatizuoti kad ir melžimą. Juolab kad šiais laikais rasti melžėją yra sudėtinga, nes bent Klaipėdos rajonas yra šalia uostamiesčio, tad melžti karvių niekas neina, nors yra siūlančiųjų ir 800 Eur atlygį. Yra samdomų darbuotojų iš Ukrainos, tačiau atvykstantieji bodisi melžti karves.

Endriejave augalininkyste ir gyvulininkyste besiverčiantis Andrius Vainius rekomenduoja ūkininkams pasinaudoti paramos galimybėmis. „Pats dar 2018 m. gavau paramą investicijoms į žemės ūkio valdas. Gavome apie 100 000 Eur. Mūsų tikslas – pasistatyti grūdų bokštus. Tą turime padaryti iki kitų metų liepos mėn. Ūkio modernizavimas mums padės įsitvirtinti, išsaugoti konkurencingumą“, – įsitikinęs A. Vainius.

Praėjusiuoju 2014–2018 m. laikotarpiu pateiktos 5 299 paraiškos už 496,5 mln. Eur. Paramos gavėjais patvirtinti 3 562 pareiškėjai, kuriems numatyta skirti 305,1 mln. Eur paramos lėšų. Išmokėta 255,9 mln. Eur paramos lėšų. Priemonė finansuojama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

Aidano VALAIČIO nuotr.

Užs. Nr. SL02

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių