• 28 lapkričio, 2021
|

Žirgų konkūruose – rekordinis aktyvumas

Gargždų miesto taurė atiteko Justui Gabaliui (ant žirgo), iš kairės jam – legendinis raitelis, treneris Zigmantas Šarka, iš dešinės – jo senelis bei treneris Viktoras Urbonas, teisėja D. Leonavičiūtė ir viena iš organizatorių Loreta Piaulokaitė-Motuzienė.

Gargždų miesto taurę iškovojo Justas Gabalis

Savaitgalį vykę Gargždų miesto taurės konkūrai Minijos slėnyje nepaliko abejingų. Žirgų gracija ir eiklumas, raitelių profesionalumas gniaužė kvapą žiūrovams. Net 140 startų! To Gargžduose dar nėra buvę, neabejojama, kad daug raitelių priviliojo ir įspūdingas prizinis fondas – 3 500 Eur.

Priviliojo prizinis fondas

Kaip cepelinų virimo čempionatą, taip ir Gargždų miesto taurės konkūrus organizavo visuomeninė organizacija „Bendrai visi“. „Kartu su Klaipėdos rajono savivaldybe ir rėmėjais suformavome prizinį fondą. Iš viso šiam renginiui Savivaldybė skyrė 5 000 Eur, iš jų 3 500 Eur atiteko priziniam fondui, 1 500 Eur organizaciniams reikalams. Šaunu, kad konkūrams atskirą prizą, savo taurę įsteigė UAB „Vlantana“, skatiname ir kitus verslininkus prisijungti“, – kalbėjo V. Macijauskas, vienas iš organizatorių.

Žiūrovų akis visą dieną džiugino žirgų eiklumas, gracija, raitelių profesionalumas.Konkūrai prasidėjo mažųjų fiesta, 20 jaunųjų raitelių demonstravo savo gebėjimus, kaip geba valdyti žirgą, su juo bendrauti. Kadangi žirginis sportas yra perduodamas iš kartos į kartą, tai iniciatyva atkreipti dėmesį į mažuosius, prasminga ir tęstina.

Šiemet susidomėjimas žirgų konkūrais buvo labai didelis, tad ankstyvą rytą prasidėję konkūrai tęsėsi iki 20 val. „Tiek aikštelės komanda, tiek teisėjų komanda dirbo puikiai, tačiau toks kiekis raitelių vis dėlto lemia labai didelį krūvį, tad ateityje neatmetama galimybė konkūrų programą šiek tiek trumpinti“, – svarsto organizatoriai. Besikeičiančius žiūrovų srautus pakerėjo, kaip visuomet, ne tik raiteliai, bet ir legendinės teisėjos Daivos Leonavičiūtės iš Marijampolės įtaigumas, profesionalumas.

Nugalėtojų plejada

Gargždų miesto taurės konkūre buvo 5 vietos, raiteliai pasidalijo 2 000 Eur prizinį fondą. Gargždų miesto taurė atiteko Justui Gabaliui su žirgu Jorn (V. Urbono žirgai, Priekulė). Antrąją vietą užėmė Giedrius Butkus su žirgu Holle, trečiąją – Gaudenė Janavičiūtė su žirgu Žigoleta, ketvirtąją – Tadas Šeškas su žirgu Abu Dabi, penktąją – Kostas Gaigalas su Jewel W.

Atidarymo konkūre nugalėjo Liepa Ališauskaitė su žirgu Kadrilis, antroji vieta atiteko Dovilei Skrickytei su žirgu Hatora, trečioji – Rusnei Žukauskaitei su žirgu Pegasas.

Gargždo konkūre nugalėjo J. Gabalis su žirgu Lifonachi, antra – Neda Sipavičiūtė su žirgu Vėtra, trečias – Viktoras Pocius su žirgu Ali Baba.

UAB „Vlantana“ taurės laureatu tapo Žydrūnas Garbenis su žirgu Kansas, o G. Janavičiūtė su žirgu Žigoleta liko antroje vietoje.

Šuolio į aukštį rungtį laimėjo Žydrūnas Garbenis su žirgu Enjoy, antroji vieta atiteko taip pat jam, bet jau su žirgu Kansas.

Agnė ADOMAITĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.Gargždiškė Urtė Lukošiutė (11 m.) pirmą kartą dalyvavo tokio lygio varžybose, Atidarymo konkūre, kur kliūčių aukštis buvo iki 70 cm, ir pasirodė augantys talentai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių