Akis džiugins įvairiaspalviai žiedai

„Pamatysite, kaip viskas sužydės po savaitės, kaip bus gražu“, – sakė Gargždų seniūnijos apželdinimo specialistės Sandra Armalienė ir Diana Sobolevskienė.

Pirmadienį Gargžduose ant gatvių atitvarų pakabinta apie 100 lovelių su pradedančiomis žydėti kaskadinėmis pelargonijomis, užaugintomis Šiūpariuose, Renatos Bernotienės gėlininkystės ūkyje. Antradienį gėlių žiedais atgijo Savivaldybės aikštė, o netrukus sužydės ir visa Klaipėdos gatvė.

Ant atitvarų

Vienmetės svyrančios gėlės loveliuose ant Kvietinių ir Klaipėdos gatvių atitvarų iš karto atkreipė praeivių žvilgsnius. „Ačiū, kad puošiate miestą“, – gerą žodį miesto tvarkytojams tarė praeiviai, stabtelėję prie perėjos. „Pamatysite, kaip viskas sužydės po savaitės, kaip bus gražu“, – šiems atsakė gėlių lovelius kabindamos apželdintojos.

„Kad vaizdas būtų geresnis, kad nereikėtų persodinti, kaskadinės pelargonijos buvo auginamos iš karto loveliuose. Juos rudenį nupirko seniūnija ir nuvežė R. Bernotienei, kuri vasario mėnesį pasodino daigelius ir užaugino“, – sakė Gargždų seniūnijos apželdintoja Norgailė Verbaitė. Į kiekvieną lovelį, kurių apie 100, pasodinta po 6–8 rausvai žydinčias svyrančias pelargonijas. Šio apklausos būdu atlikto pirkimo kaina – 1550 Eur su PVM.

Atgis ir aikštė, ir gatvė

Baigiančias nužydėti gėles mieste keičia naujos. Antradienį Savivaldybės aikštėje Gargždų seniūnijos apželdinimo specialistai pasodino 145 žiedais ir kvapu drugelius viliosiančius daugiamečius augalus – 45 gauras ir 100 patagoninių verbenų. Jos sužys rausvais ir violetiniais žiedais. Gauros pirktos irgi iš šiūpariškės ūkininkės R. Bernotienės (2,5 Eur), o patagoninės verbenos – iš sodo centro „Frezija“ (C3 vazonėliai apie 5,00 Eur). N. Verbaitė džiaugėsi, kad aplinkinės įstaigos irgi puošiasi žydinčiomis gėlėmis, o spalvos tarpusavyje puikiai dera.

„Kitą savaitę imsimės Klaipėdos gatvės. Ten, kur baigia nužydėti tulpės ir našlaitės, sodinsime visadžydes begonijas („ledinukus“). Jų bus pasodinta rekordiškai daug – 4,5 tūkstančio. Mažose klombose Klaipėdos gatvėje prie kai kurių įstaigų, kavinių ne vienus metus žydės ir kvepės levandos ir alūnės“, – vardijo Gargždų seniūnijos apželdintoja. Kas šiemet puikuosis netoli autobusų stoties, kur anksčiau iš gėlių būdavo sukomponuojamas miesto herbas, N. Verbaitė nenorėjo atskleisti: „Tegul tai būna staigmena.“

Beje, netoli IKI prekybos centro esančiuose gėlių stovuose jau svyra kaskadinės pelargonijos.

Šie pokyčiai Klaipėdos gatvėje, kaip sakė N. Verbaitė, ne paskutiniai šiais metais. Šiuo metu dar vyksta apželdinimo darbai P. Cvirkos gatvėje.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Autorės nuotr.


Taip pat skaitykite:

Didesnės ES išmokos žemdirbiams mažins atotrūkį
A. Bogdanovas: seniūnijos nebus jungiamos, planuojamos papildomos lėšos jų infrastruktūrai
Pacientai vis dar sunerimę dėl medicinos paslaugų
Pasaulio kolumbariumai išskirtiniai, Lietuvoje dar nepopuliarūs
Gargždiškius miesto centre kankina sunkiasvorių pragaras
106-osios vėžaitiškių Oninės be patoso, įkvėptos kuklumo
Girkališkiai šventė smagiai ir blaiviai
Jaunuoliai mokėsi verslavimo ir limonado gamybos
Šilauogyno Gribžiniuose vėžaitiškis plėsti nežada
Gardžiuokimės su šakočių kepėjais iš Šakių
Susitikimas su Irena Stražinskaite-Glinskiene
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Jėgos aitvarų instruktoriui pučia palankūs vėjai

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook