2020 Liepos 04
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Lietuvos paštas: nuo gruodžio rajone dirbs mobilieji laiškininkai

Lietuvos paštas: nuo gruodžio rajone dirbs  mobilieji laiškininkai

Lietuvos paštas teigia, kad vykdydamas permainas dar niekada nebuvo taip arti gyventojų, nes nebe pastarieji eis į jį, o paštas pas juos į namus atvyks suteikti visų savo paslaugų. Nuo gruodžio mėnesio rajono gyventojams paslaugas pradės teikti mobilieji laiškininkai. „Bangos“ redakcija sulaukė ne vieno skaitytojo klausimo, kaip veiks naujoji tvarka ir kaip reikės užsiprenumeruoti laikraštį, kas jį atneš į namus. Tad detaliai apžvelgiame būsimas permainas.

Pertvarka bus vykdoma Agluonėnų, Endriejavo, Judrėnų, Veiviržėnų, Vėžaičių, Kretingalės vietovėse. Tačiau tai nereiškia, kad kaimiškų vietovių gyventojai liks be pašto paslaugų – dirbs ne tik mobilus paštininkas, bet dar 1 metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad gyventojai priprastų prie pokyčių. Įprastas paštas esamose patalpose tam tikromis nurodytomis valandomis dirbs. Čia lauks paštininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas. Vėliau rajone esamose patalpose dirbs tik Gargždų, Dovilų ir Priekulės paštai. Mobilusis laiškininkas agluonėniškiams, endriejaviškiams, judrėniškiams, veiviržėniškiams, kretingališkiams, vėžaitiškiams paslaugas teiks įvairesniais būdais nei anksčiau, todėl ir užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą bus galima dar patogiau. Prenumeruojamieji leidiniai, tarp jų ir „Bangos“ laikraštis, bus atnešamas į namus kaip ir dabar.

Eiti nebereikės – atvyks į namus

Mobilųjį laiškininką išsikviesti į namus nuo gruodžio pradžios bus galima dėl šių pašto paslaugų: norint išsiųsti laišką ar siuntinį, registruoti siuntą ar pageidaujant, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai. Taip pat per mobilų laiškininką bus galima užsakyti leidinių prenumeratą, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas. Užsakius leidinį, jo pristatymas vyks įprastai – laiškininkas atveš jį numatytu laiku be iškvietimo. Tas pats galioja ir registruotoms siuntoms, išmokoms ar korespondencijai. Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento komunikacijos projektų vadovė Aušra Kurtkutė pabrėžia, kad mobilus laiškininkas yra kur kas labiau socialiai orientuota pašto paslauga, nei dabar veikiantis modelis. Juk įgyvendinus šį projektą žmonės lengviau gaus paslaugas, nes patiems nebereikės eiti į pašto skyrių – laiškininkas atvažiuos pas juos į namus. Todėl senyvo amžiaus gyventojai, kurie prašydavo kaimynų, artimųjų nuvažiuoti į paštą tam tikrų paslaugų, dabar galės tapti kur kas labiau nepriklausomi ir paštą patys kada nori išsikviesti į namus.

Paštininką išsikvies nemokamai

„Suprantame, kad pirmomis mobilaus laiškininko darbo dienomis dėl žmogiškųjų faktorių ir kai kurių nenumatytų aplinkybių gali nutikti nesklandumų. Pavyzdžiui, atokiose gyvenvietėse ne visi namai yra sunumeruoti, tad naujam, žmonių ir gatvių nepažįstančiam laiškininkui rasti adresą bus sudėtingiau. Labai prašome gyventojų, kurių namai neturi aiškiai matomo adreso, juos pažymėti (tai gali būti ir numeris ant pašto dėžutės) arba, pamačius laiškininką ir laukiant siuntos ar prenumeratos, pagal galimybes sutikti laiškininką gatvėje. Tikimės gyventojų supratimo šiuo periodu, nes tik bendradarbiaudami galime paslaugas padaryti kokybiškas ir patogias“, – permainoms pasiruošti ir laiškininkams padėti Agluonėnų, Endriejavo, Judrėnų, Veiviržėnų, Vėžaičių, Kretingalės gyventojus ragina Lietuvos pašto atstovė A. Kurtkutė.

Minėtų seniūnijų žmonėms norint išsikviesti mobilų laiškininką, reikės skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu, ir operatorius užregistruos iškvietimą. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja. Prieš atvykdamas laiškininkas klientui pasiskambins, kad planuojamu laiku jis būtų namuose. Mobilieji laiškininkai per dieną turės apvažiuoti numatytą maršrutą: aplankyti juos telefonu išsikvietusius gyventojus ir tuos, pas kuriuos turi užsukti įprastai, pristatydami pašto korespondenciją ir prenumeruojamus spaudos leidinius, pensijas.

Metus lauks įprastoje vietoje

Agluonėnų, Endriejavo, Judrėnų, Veiviržėnų, Vėžaičių, Kretingalės gyventojams svarbu žinoti, kad nuo gruodžio 3 d. bus galima nemokamai išsikviesti mobilų laiškininką jau minėtu Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400. Tačiau gyventojų patogumui dar 1 metus vyks pereinamasis laikotarpis. Nors minėtose vietovėse jau dirbs mobilus paštininkas, tačiau veiks ir įprastas paštas. Tiesa, jis dirbs tik tam tikromis valandomis. „Kadangi Klaipėdos rajone mobilaus laiškininko projektas startuos gruodžio pradžioje, šiuo metu vyksta apylinkių vertinimas, tad kol kas tikslaus Agluonėnų, Endriejavo, Judrėnų, Veiviržėnų, Vėžaičių, Kretingalės paštų būsimo darbo laiko pasakyti dar negalime. Dabar šie paštai tebedirba įprastu grafiku ir galima ten gauti įprastas paslaugas, taip pat užsiprenumeruoti leidinius, kuriuos ir ateinančiais metais gyventojams atneš laiškininkas. Gyventojai apie mobilaus laiškininko pastovėjimo vietas bei pašto naująjį darbo laiką pereinamuoju laikotarpiu bus informuojami skrajutėmis bei plakatais pašto skyriuose, taip pat vietinėje žiniasklaidoje. Šiuo metu tikrai aišku, kad Gargždų, Dovilų ir Priekulės pašto laikas bei darbo principai liks nepakitę – startavus mobilaus laiškininko projektui, jie dirbs kaip ir iki šiol“, – komentavo A. Kurtkutė.

Žada didesnes algas

Lietuvos paštas mobilių laiškininkų paslaugos įdiegimu siekia gerinti ir sąlygas pašto darbuotojams – padidės darbo etatai. Vietoj to, kad dabar kaimo paštuose jie dirba apytiksliai 0,63 etato, dirbs beveik visu etatu. Tad jų alga kils apie 200 Eur. Visi mobilūs paštininkai važinės naujais tarnybiniais automobiliais, kurie bus pritaikyti saugiai važinėti regioniniais bei kaimo keliais ir yra talpūs – pritaikyti dideliems siuntų ir darbo priemonių kiekiams. Be to, automobiliui sugedus, techninę pagalbą laiškininkai gaus bet kuriuo paros metu. Taip pat jie gaus išmaniąsias planšetes.

„Bangos“ skaitytojai iš Vėžaičių, Šalpėnų, Maciuičių skambino į redakciją ir gyrė dabartinių laiškininkų darbą. Žmonės teiravosi, ar po permainų juos aptarnaus tie patys paštininkai? „Dedame visas pastangas, kad esami darbuotojai ir toliau aptarnautų mūsų klientus, tad dėl mobilaus laiškininko darbo vietos pirmenybę skiriame jiems. Deja, ne visi turi vairuotojo pažymėjimą, kuris būtinas šioms pareigoms. Kadangi priėmimo į šias pareigas darbo pokalbiai tebevyksta, tiksliai atsakyti apie būsimus etatus dar negalime. Kai tik susiformuos mobilių laiškininkų komanda, apie tai informuosime rajono bendruomenę. Mobilų laiškininką bus galima atpažinti iš tarnybinio automobilio, kuris pažymėtas Lietuvos pašto logotipu, taip pat jie turi darbuotojo pažymėjimus, planšetę ir spausdintuvą, kuriuo gali atspausdinti kvitus“, – norą išsaugoti esamus darbuotojus aiškino Lietuvos pašto atstovė.


BŪTINA ŽINOTI

Nuo gruodžio 3 d. Agluonėnų, Endriejavo, Judrėnų, Veiviržėnų, Vėžaičių, Kretingalės gyventojai mobilųjį laiškininką galės išsikviesti į namus dėl šių pašto paslaugų:

  • norėdami išsiųsti laišką ar siuntinį, registruoti siuntą ar pageidaudami, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai. Taip pat per mobilų laiškininką galima užsakyti leidinių prenumeratą (žinoma, taip pat ir Klaipėdos rajono laikraštį „Banga“), sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas.
  • Norint išsikviesti mobilų laiškininką reikės skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu info@post.lt, ir operatorius užregistruos iškvietimą. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja. Prieš atvykdamas laiškininkas klientui pasiskambins, kad planuojamu laiku jis būtų namuose.

Aistė NOREIKAITĖ

AB Lietuvos paštas nuotr.


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook